Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ce este sistemul ISOFIX

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005
A si dori sa ma lamureasca si pe mine cineva cu ce presupune sistemul ISOFIX.

Am urmatorul scaun de copil, click Aici sau aici.
Acest model e un model cu ISOFIX? In legislatia este prezentat sumar cu avantaje si chestii generale .Link dar pe cuvand ca nu stiu ce are in plus la sistemul de prindere.

Scaunul meu se prinde de o centura in 3 puncte. O parte a centurii trece pe sub scaun, prin niste canale, iar celalta parte se prinde cu niste "dinti" de spatarul scaunului de copil. Scaunul fixat cu o centura in 3 puncte , reprezinta sistemul ISOFIX???  :huh:  Ce inseamna ISOFIX: .... prindere in 3 puncte???

Edited by $eb, 03 October 2006 - 11:28.


#2
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006
Read here.
Scaunul tau nu este ISOFIX BTW.

#3
idcatalin

idcatalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.04.2008
Sistemul isofix este compus din 2 parti, una a masinii si alta a scaunului care permite fixarea rigida a scaunului in masina. Cel mai bun raspuns la intrebarea asta l-am gasit pe un site de scaune auto. Citeste toata polologhia aici http://carucioare-be...o-cu-isofix.php

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate