Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Beyler

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ina15

ina15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.08.2006
am incheiat de curand un contract cu firma Beyler :puke: , pentru niste usi de interior (nu asta conteaza aici) si, desi in contract era stabilita o data la care sa vina sa monteze, ei nu au aparut in ziua aia.
am sunat si mi s-a explicat ca s-a pierdut (!!!) nu-stiu-ce-ordine-a-comenzilor (oricum explicatia suna a sf) si ca o sa ajunga peste doua zile (adica ma incurcau ca dupa aceea trebuia sa vina zugravul sa faca retusurile de rigoare etc.). nu le-a pasat catusi de putin ca nu respecta o clauza contractuala, ba, mai mult, mi-au si trantit telefonul in nas de doua ori (si ii sunasem eu, deci vorbeam pe banii mei...)
am incercat sa aflu un nume de director sau sef sau in fine, o persoana careia sa-i pot adresa o reclamatie si mi s-a spus (am ramas stupefiata) ca nu mi se pot da informatiile astea...
am intrat pe pagina lor, insa nici acolo nu am aflat vreun nume de persoana in charge cu "minunata" asta firma.
are cineva idee cum se pot afla astfel de informatii? ca din cate stiu eu, numele directorului general, nr. de inregistrare la reg. comertului etc. sunt totusi informatii publice...sau ma insel?
mai are cineva experiente de genul asta cu Beyler sau am avut eu ghinion?

#2
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006
hehe.. welcome to the club

eu astept niste usi de 6 saptamani !!!
(nu de le beyler)

la inceput am fost foarte furios.. mi-am dat seama ca imi fac singur rau degeaba... asa se fac afacerile in Romania

Edited by Mar, 30 August 2006 - 10:54.


#3
ina15

ina15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.08.2006

View PostMar, on Aug 30 2006, 11:53, said:

hehe.. welcome to the club

eu astept niste usi de 6 saptamani !!!
(nu de le beyler)

la inceput am fost foarte furios.. mi-am dat seama ca imi fac singur rau degeaba... asa se fac afacerile in Romania


pai hai s-o luam altfel...tu daca nu le-ai da banii la timp, crezi ca te-ar astepta asa, la infinit?

ei au dreptul sa-ti ceara sa platesti la timp, dar n-au obligatia sa livreze cand au scris in contract...cam asa functioneaza...

ai incercat sa faci reclamatie la anpc?

#4
monny_75

monny_75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 13.08.2006

View Postina15, on Aug 30 2006, 11:23, said:

am incheiat de curand un contract cu firma Beyler :puke: , pentru niste usi de interior (nu asta conteaza aici) si, desi in contract era stabilita o data la care sa vina sa monteze, ei nu au aparut in ziua aia.
am sunat si mi s-a explicat ca s-a pierdut (!!!) nu-stiu-ce-ordine-a-comenzilor (oricum explicatia suna a sf) si ca o sa ajunga peste doua zile (adica ma incurcau ca dupa aceea trebuia sa vina zugravul sa faca retusurile de rigoare etc.). nu le-a pasat catusi de putin ca nu respecta o clauza contractuala, ba, mai mult, mi-au si trantit telefonul in nas de doua ori (si ii sunasem eu, deci vorbeam pe banii mei...)
am incercat sa aflu un nume de director sau sef sau in fine, o persoana careia sa-i pot adresa o reclamatie si mi s-a spus (am ramas stupefiata) ca nu mi se pot da informatiile astea...
am intrat pe pagina lor, insa nici acolo nu am aflat vreun nume de persoana in charge cu "minunata" asta firma.
are cineva idee cum se pot afla astfel de informatii? ca din cate stiu eu, numele directorului general, nr. de inregistrare la reg. comertului etc. sunt totusi informatii publice...sau ma insel?
mai are cineva experiente de genul asta cu Beyler sau am avut eu ghinion?

Am luat de pe site-ul lor:
Reclamatii Romania:
[email protected]

Sper sa nu patesc si eu la fel, in 2-3 zile am de gand sa fac contractul cu ei

informatii legate de cf, nr. inreg Orc poti afla de pe mfinante.ro / pers juridice

#5
ina15

ina15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.08.2006

View Postmonny_75, on Aug 30 2006, 12:59, said:

Am luat de pe site-ul lor:
Reclamatii Romania:
[email protected]

Sper sa nu patesc si eu la fel, in 2-3 zile am de gand sa fac contractul cu ei

informatii legate de cf, nr. inreg Orc poti afla de pe mfinante.ro / pers juridice



multumesc pt info. la [email protected] scrisesem deja, dar la genul asta de adrese raspunde de obicei vreo secretara...

ai grija ca ei te pun sa platesti un avans la incheierea contractului, iar restul de bani, atentie, cu o zi inainte de montare/livrare etc. mie acum mi-au pus in vedere ca daca nu platesc restul de bani, nu vin sa-mi monteze (auzi, culmea tupeului...dupa ce ca nu respecta data livrarii din contract, daca tu, clientul, nu dai toti banii inainte, nu vin sa-ti monteze)...asa ca joci cum zic ei.

daca nu e prea tarziu, te sfatuiesc sa alegi totusi alta firma...

oricum, iti urez sa nu ti se intample cum mi s-a intamplat mie

succes!

#6
ina15

ina15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.08.2006
am facut reclamatie la OPC.
raspunsul lor: "va sfatuim sa va adresati justitiei".........jesus! de parca nu mi-ar fi dat si mie asta prin cap, trebuia sa-mi zica opc-ul ca pot s-o fac si pe asta
ce sa zic...mi-au aparat interesele de s-au spart!

#7
lupiibah

lupiibah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 21.09.2006
Eu am cumparat usa si a 2a zi mi`au adus`o.. Bineinteles, cu 2 ore intarziere fata de cum stabilisem intalnirea..
A trebuit sa sun dupa ei.. ca vin, ca acum pleaca.. M`am dus la magazin la razoare si baietii ce faceau.. beau cafeaua la ora la care trebuiau sa fie deja la jumatatea montajului...

#8
ina15

ina15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.08.2006

View Postlupiibah, on Sep 29 2006, 16:31, said:

Eu am cumparat usa si a 2a zi mi`au adus`o.. Bineinteles, cu 2 ore intarziere fata de cum stabilisem intalnirea..
A trebuit sa sun dupa ei.. ca vin, ca acum pleaca.. M`am dus la magazin la razoare si baietii ce faceau.. beau cafeaua la ora la care trebuiau sa fie deja la jumatatea montajului...


macar ai avut "noroc" si au intarziat 2 ore, nu 2 zile, ca la mine

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate