Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

FIFA 07 - Impresii, patch-uri, tips

- - - - -
  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#1
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
EA a anunțat săptămâna aceasta că urmează lansarea celei mai recente părți din seria FIFA. Îmbunătățirile sunt următoarele:

Quote

# FOOTBALL EMOTION: The crowds react to your performance. Goals and possession result in rousing chanting as momentum builds for your team but dips to a frustrated murmur if you’re struggling. The camera focuses on those players who wear their emotions on their sleeve.

# EA SPORTS™ Interactive Leagues: Represent your club online against your rivals throughout the season in the F.A. Premier League, Bundesliga, French League or Mexican 1st Division. When they play, you play. Win and drive your club closer to glory. Lose and see your team plummet to the bottom of the table. Weekly podcasts include user interviews that broadcast your glory to the world.

# IMPROVED GAMEPLAY: Passing and positioning have all been enhanced. Players jostle and collide realistically while trying to win balls. New ball physics accurately recreate bouncing, skidding and topspin. Signature moves and playing styles for the stars have been authentically captured.

# SET PLAYS: Use the left analog stick to apply topspin or backspin to the ball for more creative set plays and finesse shots.

# NEW SHOOTING MECHANICS: Experience a more sophisticated shooting mechanic that gives you greater control for pin-point accuracy.

# ADVANCED GOALKEEPER AI: Goalkeeper intelligence is authentic, with true-to-life reactions and a greater variety of deflections and saves.

# ENHANCED MANAGER MODE: Everything is real. Real money, youth player development, press and fan reaction. Immerse yourself completely in the world of a football manager. New this year – create your own club.

# SOCIAL GAMING:Play against up to eight friends in the FIFA 07 LOUNGE to determine your champion. A new handicap system levels the playing field in the ultimate pursuit of bragging rights.

# COMPLETE AUTHENTICITY: FIFA 07 features 27 leagues from 20 nations. Over 510 teams are accurately represented with correct kits and badges.
Rămâne întrebarea dacă vor fi incluse și echipe de club românești să câștigăm cupele europene cel puțin în lumea virtuală. După performanța lor de anul trecut am fi tentați să credem că da.

http://fifa07.ea.com

Attached Files


Edited by Codename, 29 September 2006 - 17:40.


#2
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

Quote

New this year – create your own club.

:nonobad:
Mă întreb cine naiba folosește o asemenea funcție...

#3
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

View Postinside_spy, on Aug 6 2006, 17:43, said:

:nonobad:
Mă întreb cine naiba folosește o asemenea funcție...

Sunt multi care o folosesc.
In plus nu e nici in plus nici in minus pentru ca o foloseste doar cine vrea.

Cat deste Fifa 07, grafica nu pare schimbata, iar in fiecare an au fost ambitii mari dar ...

#4
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Din 99 , in seria fifa n-a mai aparut nimic spectaculos in afara de grafica dar nici aia.

#5
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005

View PostFrankie, on Aug 7 2006, 02:57, said:

Din 99 , in seria fifa n-a mai aparut nimic spectaculos in afara de grafica dar nici aia.
Cam asa ceva, poate cei care spun ca FIFA e realist n-au vazut un PES. Nu e rau ca-i FIFA, e rau ca-l fac lamerii aia de la EA prost. Pacat de nume. E prea la fel, cam toti se misca la fel, aceeasi grafica rasuflata, aceleasi scheme aiurea. Inainte dadeai gol din afara careului mult mai usor (asa cum ar fi si normal pentru un Del Piero, Ronaldo, Beckham samd), acum na...sa zica ca-i mai realist...

#6
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Mda, aveți dreptate... EA exagerează cu realismul și cade în extrema cealaltă... Să sperăm însă că în noul FIFA 07 vom putea înscrie din afara careului...

Respect,
a Pro Evolution Soccer Gamer

#7
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
Nu prea-s sanse. Is EA, the biggest shit maker company ever!

Edited by FadeToBlack, 07 August 2006 - 18:23.


#8
Andrey_16

Andrey_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 25.09.2005
Stati ca nu prea inteleg..cum adica "Să sperăm însă că în noul FIFA 07 vom putea înscrie din afara careului...
"?Ce la Fifa2006 sau 2005 nu puteati sa dati gol din afara careului?Mai greu dar se da.Daca vreti pun niste replayuri de o sa cadeti pe spate. :naughty:

#9
un mare dijei

un mare dijei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 28.07.2006
asa repede...nu mai am mult de asteptat :D
ma asteptam sa para pe la jumatea lui octombrie :)

#10
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
Se da mult mai greu gol din afara careului la FIFA 06. FIFA 07 va fi acelasi joc ca si 06 + jucatori noi + roster nou + grafica un pic mai buna + spatiu mai mult ocupat + gameplay cu 1% imbunatatit. Altceva nu prea vad sa fie de capul lui.

#11
Thavi

Thavi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 29.07.2006

View Postinside_spy, on Aug 6 2006, 17:43, said:

:nonobad:
Mă întreb cine naiba folosește o asemenea funcție...

daca nu exista steaua in jocu asta.. eu unu o folosesc :D

FIFA 07 Teaser Trailer

Quote

From the first whistle, FIFA 07 throws you into the rollercoaster ride of a football season and the intense stadium atmosphere of every home and away match

Quote

More than 510 teams between 27 leagues and 20 countries with about 4,000 licensed players, teams and leagues.

New screenshots:
Attached File  82666_XBOX_ajax_20v_20mainz2.jpg   48.89K   450 downloads
Attached File  82695_pc_liverpool_20v_20westham2.jpg   32.83K   270 downloads
Attached File  84278_FIFA07xbxSCRNrooneyCelebra2.jpg   42.22K   225 downloads
Attached File  84178_FIFA07pcSCRNroniLyonShot.jpg   71.5K   210 downloads
Attached File  84176_FIFA07pcSCRNroniLyon2.jpg   79.37K   277 downloads

Edited by Thavi, 21 August 2006 - 18:00.


#12
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
io am dat goluri din afara careului la toate fifele ...

cel putin la 2006 prefer sa sutez din afara careului cand scap singur spre poarta :D (si dau destul de des gol)

#13
Vladinho

Vladinho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 19.07.2005
Nu cred ca vor fi echipe romanesti nici anu asta
Off....pana cand ne mai tin asa?

#14
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Două ştiri noi:
  • categoria "Rest of the world" a fost semnificativ mărită în noul Fifa (putem spera la echipe româneşti), iar o nouă va fi disponibilă, cea a Turciei
  • versiunea demo va apărea cam în 10 zile


#15
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Demo-ul e LIVE! Apărut în urmă cu doar câteva ore!

Atenţie! Există două demo-uri. Unul de ~400 MB şi altul de 657 MB. Cel de 657 MB este pentru PC, celălalt pentru PS2! Aşteptăm să apară mirror-uri pentru că deocamdată nu se poate descărca decât dacă ai cont la EA şi descarci o măgărie de download manager de-al lor.

Succes Steaua! :OK:

#16
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
ma eu l-am descarcat de pe un tracker autohton ( nu dau numele ) si l-am jucat. ceea ce mi-a atras atentia imediat a fost faptul ca numarul de frame-uri este crescut considerabil si jocul merge mult mai bine. in ceea ce priveste gameplay-ul nu am observat mari schimbari. Acum nu mai poti scapa usor cu "W" ( pasa pe traiectorie ) pentru ca o da mult mai incet deci s-a dus cu scapatul singur cu portarul.  se cam trage mult pe langa poarta dar cu putin antrenament cred ca nimeresti cel putin spatiul portii. inca n-am apucat sa-l joc foarte mult dar mi s-a parut ok, adica nu e shimbat subtantial ci doar finisat.

#17
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Demo-ul e UP pe Gamershell.com!

http://www.gamershel...oad_15478.shtml

Până câştigă Steaua îl las să se ia.

#18
raphy

raphy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 28.02.2006

View Postmsmihai, on Sep 13 2006, 21:06, said:

ceea ce mi-a atras atentia imediat a fost faptul ca numarul de frame-uri este crescut considerabil si jocul merge mult mai bine. in ceea ce priveste gameplay-ul nu am observat mari schimbari. Acum nu mai poti scapa usor cu "W" ( pasa pe traiectorie ) pentru ca o da mult mai incet deci s-a dus cu scapatul singur cu portarul.  se cam trage mult pe langa poarta dar cu putin antrenament cred ca nimeresti cel putin spatiul portii. inca n-am apucat sa-l joc foarte mult dar mi s-a parut ok, adica nu e shimbat subtantial ci doar finisat.
Si eu l-am incercat si sunt de aceeasi parere :coolspeak: ...abia astept versiunea full... :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate