Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Posta Romana si ineficacitatea ei -Comunicare cu clientii

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#1
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
Cred ca era momentul sa ne luam si de Posta Romana.
Aici puteti posta nemultumirile, avantajele sau dezavantajele serviciului de posta sau curierat.

Edited by Diabolik, 11 July 2006 - 11:35.


#2
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Cozi multe , clientul tratat cu scarba , muncitorii care apasa o tasta pe minut in fata calculatoarelor :death:

#3
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
Facturi ale diverselor institutii aduse cu intarziere....
In oficiile postale gasesti de la dero la ciorapi sau chiloti.....

Edited by Diabolik, 11 July 2006 - 11:39.


#4
bogdancri

bogdancri

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 629
  • Înscris: 04.02.2004
Prostie, nesimtire, lipsa de respect fata de client.

#5
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
Cati folosesc serviciile altor institutii de curierat sau de posta???
Eu ma inteleg bine cu TNT, chiar daca platesc in plus....

#6
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006
Pfai, la mine la posta, la cea la care sunt arondat, este o plictiseala continua, trebuie sa sun de zece ori, sa mi se inchida tot de atatea ori telefonul in nas, sa ma duc sa fac un scandal monstru pentru o amarata de factura. Pentru ca intotdeauna o primesc, dupa ultima zi de plata, ca noroc ca exista serviciul care ma instiinteaza cat am de platit, ca de nu tot timpul as avea penalizari. Atat ca eu trebuie sa decontez cu factura, ca de nu m-ar durea in paispe de ea.

Apoi la colete nici nu va mai povestesc, is tinute intentionat in magazie nush cate zile, ca sa le platesc magazie.

E o bataie de joc continua la pposta.

#7
bogdancri

bogdancri

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 629
  • Înscris: 04.02.2004
Eu folosesc Cargus si Nemo in Romania. Afara nu prea trimit des dar folosesc DHL.
La posta am jurat ca nu merg indiferent de situatie. De prea multe ori am avut probleme ...scadaluri, reclamatii la OPC.

Prefer sa platesc in plus decat sa ma enervez ...

#8
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View Postbogdancri, on Jul 11 2006, 12:44, said:

Eu folosesc Cargus si Nemo in Romania. Afara nu prea trimit des dar folosesc DHL.
La posta am jurat ca nu merg indiferent de situatie. De prea multe ori am avut probleme ...scadaluri, reclamatii la OPC.

Prefer sa platesc in plus decat sa ma enervez ...


Dap....
Am primit niste chestii din Franta si Italia....si cum nu eram acasa, cei d ela TNT si DHL m-au sunat si mi-au adus la serviciu coletele, nu a trebuit s ama duc la ei sau sa incerc sa dau de urma lor.... Din Franta pana la mine DHL a facut o zi. Tot din Franta pana aici cu Posta Romana a facut 3 saptamani (din care doua s-au plimbat de la Timisoara pana Bucuresti si apoi de la oficiul 1 la oficiul 16 si iar la oficiul 1 de unde l-am si ridicat dupa cateva cozi si vamuiri...)

#9
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
:w00t: Poșta Română la telecomunicații? Mai bine la fun :P
Era vorba că vor oferi telefonie, dar au oferit :finger:

#10
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005

View PostDiabolik, on Jul 11 2006, 11:39, said:

Facturi ale diverselor institutii aduse cu intarziere....
In oficiile postale gasesti de la dero la ciorapi sau chiloti.....
Poate ar tb sa iei in considerare ca diversele institutii nu expediaza facturile in data facturarii...ci mult mai tarziu.

#11
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View Postnepot, on Jul 11 2006, 14:03, said:

Poate ar tb sa iei in considerare ca diversele institutii nu expediaza facturile in data facturarii...ci mult mai tarziu.


sunt expediate la timp.....

#12
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
ok, ontopic: Eu ce am cumpărat de pe net cam 70% au fost prin poșta română. Ca serviciu poștal "social" sunt ok. Intern in pachetele în 3 zile max, relativ ieftin, doar trebe să mergi după ele. Ca serviciu de curierat rapid vine concurența din urmă. Cu aproape acelaș tarif vine pachetul la ușă.

#13
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004
Fata de cum era Posta Romana acum cativa ani pot sa spun ca se vad unele modificari in bine ... mereu sunt pe profit, au introdus un sistem informatizat performant, au renovat sedii , etc. Sunt sigur ca mai sunt multe de facut insa Posta Romana a evoluat fata de anii precedenti ...

#14
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005
Acum ceva timp am primit un album foto (mare, extrem de mare si plin cu poze) din strainatate.

Cei de la Posta Romana au desfacut pachetul cu cuter-ul au facut varza copertile albumului si au scos toate pozele din album (erau numerotate si aveau o foaie cu descrierea pe numere) si normal ca nu au mai stat sa le puna inapoi.

Au spus ca trebuia sa verifice daca nu era ascuns ceva ....

Pai daca trimitea ceva electronice il desfaceau si pe ala? :death:

Ba mai mult nesimtita aia ma mai lua si la intrebari ca ce naiba fac eu cu pozele alea.
:death:  :cursing:

#15
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Cu certitudine prefer o firma privata de curierat!! Am avut mai demult experiente nefericite cu posta romana :death:

#16
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postadishior, on Jul 11 2006, 12:43, said:

trebuie sa sun de zece ori, sa mi se inchida tot de atatea ori telefonul in nas, sa ma duc sa fac un scandal monstru pentru o amarata de factura.
moama... esti un van damme in devenire.

View Postadishior, on Jul 11 2006, 12:43, said:

Pentru ca intotdeauna o primesc, dupa ultima zi de plata
asta deja e gogonata. da, se mai intampla uneori ... nu le iau apararea, dar hai sa nu exageram.

#17
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006
Posta ca posta, da sa vedeti politia, primaria, si toti bugetarii ce incompetenti is... Traim in Romania si nimic nu trebe sa ne mire

#18
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005

View Postadishior, on Jul 11 2006, 16:01, said:

Posta ca posta, da sa vedeti politia, primaria, si toti bugetarii ce incompetenti is... Traim in Romania si nimic nu trebe sa ne mire

biiiiine, asa mai adaug si medicii, te rogi sa nu ajungi la mana lor ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate