Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Curatarea incaltamintei de piele intoarsa..

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
DaRux

DaRux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.10.2005
Stie cineva cu ce se poate sterge mai bine pielea intoarsa la incaltaminte ? Mi-am luat de curand niste adidasi crem si se murdaresc f. repede. Cu ce se pot strege mai bine ( dak se mai pot sterege :) )

#2
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
pe langa faptul ca am impresia ca s-a mai discutat acest lucru iti voi si raspunde:

Tocmai ieri am fost la carrefour si la sectia de creme pentru pantofi si alte cele am vazut un fel de spray (cu un fel de perie integrata in capac) pe care scria „spray pentru intretinerea pielii intoarse”, sau ceva de genul asta :w00t:
era vreo 9 ron.

SPor la cumparaturi

#3
Ceas1979

Ceas1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.08.2008
De praf se scapa usor de pe incaltamintea de piele intoarsa fara a cheltui nimic si fara a-ti strica papucii. Eu pun la aspirator peria mica si-i fac ca noi in doua minute. Foarte usor

#4
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Eu ii spal pur si simplu, fara a freca cu ceva.Ii spal cu mana, doar cu apa daca nu sunt foarte murdari, sau si cu sapun, daca sunt.Se usuca relativ repede si arata ca noi.Nu prea am incredere in niciun spray sau vreo crema miraculoasa...

#5
leatherbrands

leatherbrands

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.10.2013
Unul dintre motivele pentru care se evita achizitionarea de incaltaminte din piele intoarsa este abilitatea acesteia de a retine orice fir de praf ce intra in contact cu ea. De aceea, aceasta ar trebui stearsa dupa fiecare purtare cu o bucata de material textil moale, nu doar pentru curatare, ci si pentru ca perisorii ei sa se electrizeze si sa stea in pozitia initiala.
Daca ai avut nenorocul sa fii prins/a de ploaie pe drum, incaltat/a in incaltaminte din piele intoarsa, atunci cand ajungi acasa, pune-o la uscat dupa ce ai introdus in interiorul ei sanuri pentru incaltaminte, sau in cazul in care nu le ai poti folosi chiar ghemotoace de hartie de ziar, care in plus pot sa absoarba umezeala si sa redea forma initiala.
Periutele si solutiile pentru incaltaminte din piele intoarsa fac minuni. In magazinele de incaltaminte online se gasesc astfel de accesorii, care te vor ajuta sa intretii aspectul deosebit al pantofilor tai si sa le prelungesti viata. Pretul lor este unul modic, in comparatie cu beneficiile pe care le aduc, iar efortul de intretinere a perechii de incaltaminte din piele intoarsa este substantial redus. De asemenea poti folosi solutii sau spray-urile pentru impermeabilizare speciale pentru pielea intoarsa pentru a evita contactul cu apa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate