Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Tratamentul cu Revalid

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

Poll: Tratamentul cu Revalid (55 member(s) have cast votes)

Exista rezultate vizibile dupa tratamentul cu Revalid?

  1. Da (17 votes [30.91%])

    Percentage of vote: 30.91%

  2. Nu (38 votes [69.09%])

    Percentage of vote: 69.09%

Vote Guests cannot vote

#1
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
A facut cineva tratament cu Revalid?
As vrea sa stiu daca intr-adevar da rezultate. Am auzit ca nu numai parul de pe cap creste ci din oricare alt loc. Vi s-a intamplat sau sunt doar zvonuri?

Edited by Jaqueline, 17 February 2008 - 20:44.


#2
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
din alte zone nu.

tocmai am terminat 3 luni de tratament, asa cum scrie la carte (6/zi in prima luna, 3/zi urmatoarele doua luni) si inca nu s-a infundat epilatorul, nici nu mi-a crescut mustata  :D

despre rezultate nu stiu ce sa zic, eu de fapt nu l-am luat pentru par, ci pentru unghii. nu zic ca nu mi-ar face placere sa am un par mai bogat si mai frumos, dar imi e imposibil sa respect doua conditii esentiale: sa nu ma mai vopsesc si sa nu ma usuc cu foenul. doar daca plec in munti vreo 3 luni  :)

la unghii se vede rezultatul, dar nu stiu daca e doar revalidul de vina, ca eram asa nervoasa incat am incercat toate remediile existente dintr-odata: vitamina e, ulei de masline, intaritor...

#3
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
Revalid-ul nu merge in toate cazurile, dar daca (virgula) calvitia are o cauza nutritionala, merge minunat.

#4
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Am facut eu tratament cu revalid cam in jur la 3 luni pentru ca imi cadea foarte mult parul (si m-am gandit ca poate o sa mai am nevoie de el), acum nu mai cade, dar ce a cazut nu s-a regenerat insa foarte mult, probabil si din cauza ca nu asta este scopul revalidului, asta e doar o presupunere.
Sfatul meu, in cazul in care ai probleme cu parul: cel mai bine ar fi sa mergi la un medic (eu prefer atunci cand merg sa merg la cel putin 2 medici) sa vad daca prescriu acelasi lucru, nu prea am incredere in ei.

Are cineva idee de un medicament sau ceva care sa determine indesirea parului? daca as avea timp m-as duce la medic (inca nu e grav tare  :naughty: ) .. poate chiar o sa ajung pe-acolo, dar asa ca idee daca a incercat cineva ceva si a mers? merci

Edited by icynoangel, 23 June 2006 - 16:52.


#5
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

 icynoangel, on Jun 23 2006, 17:49, said:

Are cineva idee de un medicament sau ceva care sa determine indesirea parului? daca as avea timp m-as duce la medic (inca nu e grav tare  :naughty: ) .. poate chiar o sa ajung pe-acolo, dar asa ca idee daca a incercat cineva ceva si a mers? merci

Medicul imi recomandase Revalid. Imi cadea parul din cauza unei micoze, problema s-a rezolvat dar trebuie stimulata cresterea parului.

#6
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 icynoangel, on Jun 23 2006, 17:49, said:

Are cineva idee de un medicament sau ceva care sa determine indesirea parului?


usturoiul macerat in rom. nu-i medicament, dar e "ceva"  :)

#7
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
singurul lucru care impiedica caderea parului este .... podeaua.

#8
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004

 bubalus, on Jun 26 2006, 02:22, said:

singurul lucru care impiedica caderea parului este .... podeaua.

Bine gandit, dar ideea e ca nu mai cade insa nici nu creste la fel de des cum era inainte.
Usturoi? Nasol ... ma gandeam la ceva medicamente, ca si-asa am luat destule pana acu ;) si n-a mers

#9
Petrae

Petrae

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.05.2006
Am facut si eu tratament cu Revalid, dar intradevar creste par peste tot daca iei o cantitate mai mare, adica de 3 ori pe zi.

#10
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

 Petrae, on Jul 19 2006, 16:25, said:

Am facut si eu tratament cu Revalid, dar intradevar creste par peste tot daca iei o cantitate mai mare, adica de 3 ori pe zi.

De trei ori pe zi cate pastile?
Se poate doua pastile de 3 ori pe zi=6 pastile pe zi
Sau una de 3 ori pe zi=3 pastile ...asa e recomandat
Cate luni ai facut tratament si cate pastile ai luat pe zi?

#11
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 Petrae, on Jul 19 2006, 16:25, said:

Am facut si eu tratament cu Revalid, dar intradevar creste par peste tot daca iei o cantitate mai mare, adica de 3 ori pe zi.

da, intr-adevar. am omis sa va spun ca am par pe limba   :P


da si tu detalii - ce ti-a crescut, unde, cand, cum, e cret, blond...  :)

 maltese, on Jul 19 2006, 16:38, said:

Se poate doua pastile de 3 ori pe zi=6 pastile pe zi
Sau una de 3 ori pe zi=3 pastile ...asa e recomandat

repet ce-am scris mai sus - recomandat e 2 pastile x 3 / zi in prima luna, apoi 1 x 3 / zi inca doua luni.

#12
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
da' lu' ala cu sobolanu' care seamana cu bob Marley cum ii zice ?
ala nu e bun ?:))

#13
ditto___

ditto___

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 19.03.2006
Ok-tratamentul cu Revalid este pe baza de complex vitamina B si, daca ai pe cineva prin farmacie ca lucrator, roaga sa iti dea hartiuta cu indicatiile etc, sa o citesti. Vei vedea acolo ca sunt tot felul de "be-uri" si nu mai stiu ce extract din grau germinat etc.
Aceste vitamine te pot face sa iei si in greutate. O sa vezi ca simti nevoia sa mananci mai mult si mai des. De obicei se ia cam de 3 ori/zi, de fiecare data cate o pastila/pilula. Depinde cum recomanda medicul si cati bani ai la dispozitie.
De obicei trebuie sa iei dupa mese(dupa ce mananci, dupa fiecare masa) pentru ca altfel vei avea o stare de lesin.
Efectul....ce sa spun nu prea este asa cum spune reclama.
Nici nu am vazut o crestere a parului prin alte regiuni.
Mai repede as recomanda un leac babesc. Acea mixtura de alcool alb in care se macereaza timp de 15-20 zile brusture. Alcoolul trebuie sa fie 70% parca si 100ml, iar brusturele...spre rusinea mea nu mai stiu ce cantitate(50g planta parca). In fine daca vei cumpara ceai de brusture(de fapt planta) vei avea acolo si aceasta reteta.
Dupa macerare, iei usor cu mana din acel lichid si freci bine pielea capului, se recomanda si prosop aici. De obicei se spune sa nu te speli o saptamana, daca rezisti. Eu insa nu pot rezista cu parul maciuca:)
Nu trebuie sa te sperii pentru ca se poate inrosi pielea capului.
O alta reteta este aceea cu doua oua(galbenus) care se bat bine bine si se adauga o fiola de vitamina A si o fiola de vitamina E. Se amesteca bine bine si se intinde smecheria asta pe cap, in zona cu pricina. Iei o punga si ti-o pui pe cap ca sa nu iti curga sa te patezi(tricou de comando-se recomanda) si stai asa vreo...hmmm...2-3 ore. Apoi faci baita. Repeti figura la o saptamana si se pare ca rezultatele vor aparea cam dupa o luna.
Acum poti incerca babeasca cu galbenusul si apoi cea cu brusture si apoi arunca-te pe pastile.
Poti bea si putina bere si in general poti consuma alimente pe baza de vit. B.
Este recomandabil si vit.A, in speta morcovei ca un iepuras:)
Faza cu usturoiul este buna dar...miroase de rupe  :w00t:

#14
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 ditto___, on Jul 21 2006, 21:46, said:

Ok-tratamentul cu Revalid este pe baza de complex vitamina B si, daca ai pe cineva prin farmacie ca lucrator, roaga sa iti dea hartiuta cu indicatiile etc, sa o citesti.




...sau daca stii ca a aparut recent o chestie numita google... :D



http://www.farmaline...?cid=1&pid=1742




aa, stii ca dupa usturoi te mai si speli? (nu ca n-as fi auzit persoane care ieseau asa pe strada, "si zau ca nu se simte mirosul" :D )

Edited by mianna, 21 July 2006 - 20:58.


#15
ditto___

ditto___

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 19.03.2006

 mianna, on Jul 21 2006, 21:56, said:

...sau daca stii ca a aparut recent o chestie numita google... :D
http://www.farmaline...?cid=1&pid=1742


aa, stii ca dupa usturoi te mai si speli? (nu ca n-as fi auzit persoane care ieseau asa pe strada, "si zau ca nu se simte mirosul" :D )

Poti face "misto" nu ma deranjeaza. S-a cerut o parere bazata pe experienta si am postat-o. Nu am "googleat-o".
In privinta usturoiului te sfatuiesc sa incerci asta si sa vezi daca, dupa ce te speli, nu se mai simte. Este un miros foarte puternic. Incearca sa mananci usturoi si sa vezi cam dupa cat timp nu mai simti acel gust in gura sau nu mai ai impresia ca "iti miroase gura". Dar nu manca un catel de usturoi doar. Ca atunci cand freci cheliuta cu usturoi nu folosesti un catel nu?  :nonobad:

#16
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 ditto___, on Jul 21 2006, 22:37, said:

Poti face "misto" nu ma deranjeaza. S-a cerut o parere bazata pe experienta si am postat-o. Nu am "googleat-o".
In privinta usturoiului te sfatuiesc sa incerci asta si sa vezi daca, dupa ce te speli, nu se mai simte. Este un miros foarte puternic. Incearca sa mananci usturoi si sa vezi cam dupa cat timp nu mai simti acel gust in gura sau nu mai ai impresia ca "iti miroase gura". Dar nu manca un catel de usturoi doar. Ca atunci cand freci cheliuta cu usturoi nu folosesti un catel nu? :nonobad:






usurel. nu cred ca poti alatura "experienta mea" si "prospectul revalidului" :)



nu obisnuiesc sa recomand ce n-am incercat (sau daca o fac precizez clar). ma refer si la revalid, si la usturoi macerat (daca e sa spun c-am vazut efecte, la cel din urma pot spune cu mana pe inima; la revalid cred ca-i efectul placebo - in cazul meu, nu generalizez). si de ingrasat nu m-am ingrasat - nu mai scriu a treia oara in ce cantitati l-am luat, mai mult de-atat nu se poate.



nu m-am frecat cu cateii de usturoi, daca n-a fost clar: usturoi macerat in rom. deci m-am frecat cu romu'. care da, avea parfum de usturoi. si-am cerut cateva pareri - obiective, spun eu :P - si-am primit asigurari ca pot iesi din casa.

#17
ditto___

ditto___

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 19.03.2006
Am facut tratament cu revalid si am luat in greutate la un timp dupa ce am terminat. Nu cred ca are efect, pe bune acum. Nu am observat nimic. Am avut o scadere in greutate de vreo 20 de kilograme in 2 sapt dupa o toxinfectie alimentara...asa au spus, dar nu erau nici ei siguri.
Aveam scaune si vomam intr-una neputand sa mananc absolut nimic.
Am reusit sa ma opresc cand cineva mi-a dat o solutie dintr-o planta, cert e ca la ora asta nu imi aduc aminte cum se numea dar era puternic astringenta si se dadea asa, cateva picaturi in paharul cu apa...full.
Dupa, slabeam si nu ma opream. A inceput sa imi cada parul la greu. M-am speriat de alte nebunii si am fost la medic. A inceput cu clasicul stres etc etc. Recomandarea:revalid. Am urmat sfaturile strict si tratamentul dupa cum mi-a recomandat doc. M-am oprit. Nada.
Am facut tratament cu brusturele ala si ceva cu oul si vitaminele. A fost mai bine decat cu revalidul.
Beam cafea dimineata, plecam la job si luam revalid. Nu puteam manca si simteam ca lesin in masina. Trebuia sa mananc ceva si mereu simteam o pofta de mancare pe care nu o simtisem inainte de tratament.
Asta a fost efectul la mine.
Asadar merg pe babesti-naturale.

#18
zeet

zeet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 12.07.2005
am incercat si eu cu revalid dar nu am observat vreo imbunatatire, pana la urma care e cel mai bun leac babesc?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate