Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Receptie terestra (TV)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
250 replies to this topic

#55
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Stie cineva de unde emite canal 49 TVKlumea in Bucuresti ?! La mine e singurul post care se vede groaznic desi celelalte intra impecabil, inclusiv 3 bulgaresti

#56
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Revin tot eu... m-am lamurit ca si altii abia vad postul asta, probabil ca are putere mica ca si Prima si e mult mai departe de mine. Am mai receptionat pe canalul 29 un post de muzica : CTN. Nu stiu ce natie e ca dau doar muzica gen cum e pe Radio Deea. Probabil ca solutia buna de receptie ar fi o antena directiva cu motoras.

#57
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
O veste buna pentru brasovenii fara cablu sau antena parabolica... ieri, la o banala scanare in UIF, am gasit NATIONAL TV  :coolspeak:
Nu stiu cine retransmite... daca cineva stie mai multe, sa posteze (macar o frecventa exacta, tv-ul meu nu afiseaza frecventa)
Alte sigle nu apar, deci nici programe locale nu sunt pe aceasta frecventa cu NATIONAL TV

#58
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View Postrz, on Apr 9 2006, 10:38, said:

O veste buna pentru brasovenii fara cablu sau antena parabolica... ieri, la o banala scanare in UIF, am gasit NATIONAL TV  :coolspeak:
Nu stiu cine retransmite... daca cineva stie mai multe, sa posteze (macar o frecventa exacta, tv-ul meu nu afiseaza frecventa)
Alte sigle nu apar, deci nici programe locale nu sunt pe aceasta frecventa cu NATIONAL TV
Conform site-ului CNA, National TV are licenta pentru Brasov pe canalul 45.

#59
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Ala e... in UIF, dupa canal 41 - Pro TV

Intra relativ bine si la 10Km de emitator (tot pe varful Tampa)

#60
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

View Postrz, on Apr 9 2006, 13:32, said:

Ala e... in UIF, dupa canal 41 - Pro TV

Intra relativ bine si la 10Km de emitator (tot pe varful Tampa)


teoretic licenta este pe ABC Media, adica pe trustul National.

sper sa nu fie amestecat Union Media, cei care au Prima/Rtt, Otv/Nova si Antena 1 Bv ...

#61
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004
Gasiti aici o lista cu principalele emitatoare TV de mare putere din reteaua TV 1 si TV 2 analogice, folosite de TVR. Daca aveti date in plus, nu ezitati sa o completati.

Attached Files



#62
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Sunt tare curios sa vad cum arata emitatorul si sistemul de antene de la Timisoara , acolo unde PAR-ul e de
40 KW !!!!!!!!!!!!!!!!!  :coolspeak:
Ups ... o asa putere tocmai aproape de granita ?  :naughty:

Edited by a21alex, 24 May 2006 - 14:33.


#63
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004

View Posta21alex, on May 24 2006, 14:31, said:

Sunt tare curios sa vad cum arata emitatorul si sistemul de antene de la Timisoara , acolo unde PAR-ul e de
40 KW !!!!!!!!!!!!!!!!!  :coolspeak:
Ups ... o asa putere tocmai aproape de granita ?  :naughty:


Intr-adevar, pe site-ul Electronica-Azi, de unde am preluat cateva dintre informatii era afisata informatia asta.

Si mie mi se pare exagerata puterea TVR 2 de la Timisoara, chiar daca multi romani din Voievodina si dinspre Belgrad spun ca vizioneaza in conditii bune canalul 2 TVR care fiind in norma G se prinde cu sunet pe televizoarele mai vechi fata  de TVR 1.

Puterile afisate in lista de mai inainte sunt puterile maxime. La Timiosoara cred ca puterea maxima este egala cu cea a TVR 1 de 10 KW.

#64
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Mai exista vreo zona semnificativa (ca intindere si ca importanta) in tara unde sa nu se prinda TVR 2 terestru? Si daca da, de ce?

#65
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
De existat exista ..... cu siguranta ... Zonele rurale sunt cele mai lovite .... La mine la tara ..... pe o arie ce cuprinde vreo 8 sate (2 comune) distanta pe drum judetean intre Cluj si Dej aprox. 40 km , nici urma de semnal la TVR 2 .

#66
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Stie cineva cand vor incepe emisia studiourile teritoriale TVR pe noile frecvente? Pe ce frecventa se va receptiona TVR Cluj la Oradea?

#67
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Vad ca are alocat canalul 42 .... Dar nu emit deja pe frecventa asta ?

#68
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Canalul 42 e pentru Cluj. Nu cred ca se va receptiona peste tot pe aceeasi frecventa.

#69
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Cred TVR 2 (C22) de pe Costila care abia intra (seara si dimineata)in Bucuresti, nu emite momentan cu 20 KW.
Ieri a fost ceva propagare tropo : pe canal 25 mi-au intrat Sarbii2, in rest canal 24, 27, 28 (si cu sonor de TVR1 - RM Sarat :coolspeak:), 30,32 BTV, canal 29 CTN - impecabil, canal 21, 44 Nova.
Din pacate in zona 21-32 intra aproape in exclusivitate BTV :cursing:.
Pe VHF nu am observat nimic desi pe 88-108 s-a simtit foarte tare proapagarea !

#70
mktinapex

mktinapex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 19.05.2004
stie cineva unde as putea gasi elementi din aluminiu sau cupru, mai exact teava de 6-8mm, inafara de recuperarea din antenele vechi.



tnx

#71
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 26.09.2005

View Postmktinapex, on Jun 1 2006, 11:06, said:

stie cineva unde as putea gasi elementi din aluminiu sau cupru, mai exact teava de 6-8mm, inafara de recuperarea din antenele vechi.
tnx

Teava din cupru gasesti la orice magazin ce distribuie centrale termice caci multi fac instalatiile din cupru

#72
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Sunt curios cu ce vor umple programul studiourile teritoriale si cam de cand vor incepe sa emita pe aceste noi frecvente.

Edited by chatnoir401, 01 June 2006 - 15:43.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate