Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#15283
taxishop

taxishop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 16.02.2007
da, si mie mi-a venit instiintarea, am crezut ca e un joke pe softpedia, dar chiar e adevarat. oricum, voiam sa-mi iau rds sau upc. cine stie cum pot rezilia?

Edited by taxishop, 19 July 2011 - 02:41.


#15284
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
Ai dreptate,scanasem cu batranul Echolite,cu care nu mai scanasem demult,si nu am observat asta.

Era noapte,eram obosit  :deadtongue:

Multumesc pentru lamurire!

Edited by scorpyo, 19 July 2011 - 08:11.


#15285
bru2ss

bru2ss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.11.2009

View Postavumit, on 17th July 2011, 23:54, said:

Dupa ce am "batut campii" vreo 2 ani, pt documentare la Dolce, imi voi stabili un nou obiectiv (nu de alata dar la RDS nu ma intorc nici in ruptul capului). Am eu ce am cu aia, dar tot nu ma multumesc. Stiu  unde este "buba" dar pt 2-3 abonati nu a meritat extinderea de retea. Sa fie sanatosi. Ok... Sa revin la topic. Dupa mine RTC este singura companie care mai baga, rar cei drept, in seama abonatii. Ar trebui sa-i bombardam de acum, in colo, cu cerinte, privind calitatea.  Este vorba atat de macloblocuri, cat si de un back-up. Ma mira ca a picat Dolce, stiam de vreo 3 locatii, din tara, de unde ridica semnalul. Totodata stiu ca fostul sef, grecul, nu asta de la Cosmote, a fost foc si para cand a picat Dolce, atat pe satelit cat si pe IPTV. A picat semnalul vreo 30 min, si s-a lasat cu "urme grele" la unii angajati. De aceea, unele personalitati le-au recomandat un al doilea mare back-up. Risc o intrebare se va scadea la calitate?? Se misca Dolce catre Digi??? Mult si cam atat??? Ar fi un mare pacat...
Eu am Dolce din 2007. Cand e vremea rea (ploaie,vant puternic) pica conexiunea.Si inainte de meci a fost la fel.Noroc cu DVBT-ul protvhd s-avazut super si in timpul furtunii

#15286
Julien25

Julien25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 27.03.2008
Mie mi-au trimis notificare că mă trec direct pe Maxim, fără vreo altă opțiune de alegere, probabil pentru că sunt client cu factură mare și și-au zis să nu se mai complice cu mine cu variante ieftine.

Le-am trimis mail că nu-mi convine prețul, să mai scadă sau renunț.

#15287
edinsorin

edinsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 27.06.2008

View PostJulien25, on 19th July 2011, 12:41, said:

Mie mi-au trimis notificare că mă trec direct pe Maxim, fără vreo altă opțiune de alegere, probabil pentru că sunt client cu factură mare și și-au zis să nu se mai complice cu mine cu variante ieftine.
Le-am trimis mail că nu-mi convine prețul, să mai scadă sau renunț.

Ciudat...eu am pe tv(dolcesat) toate pachetele si mi-au propus in notificare varianta de dolce extra.

#15288
crn

crn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.01.2007
Eu aveam pachetul gratuit de la Dolce, IPTV iNational si acum am fost instiintat ca trebuie sa platesc 6,1 EUR incepind cu 6 august. Am sunat la Relatii clienti si cu nonsalanta mi-a spus ca pot rezilia ambele abonamente fara taxa de reziliere dar eu nu vreau sa reziliez contractul de internet. Ma mai gindesc ce o sa fac. Voi ce faceti?

#15289
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 17.08.2007
Si eu am primit doar oferta dolce max. No choice!
De fapt am avut asa:dolce star 4,9€ + relax  online 2,90 + hungarian 0,8 +TVA = 10,66€. Acum imi ofera ghiveciul zaharat la 11€ (TVA inclus). La digi pentru banii astia am si pachetul maxpack. Singurele canale bagate in plus, care  prezinta interes pentru mine ( in sensul ca nu le am pe gigi) sunt viasat nature si history channel. Restul e cancan :)
Daca dolcica nu misca ceva in plus in domeniul HD, atunci peste 6 luni voi spune by by. Macar la gigi platesc o factura cu o suma constanta ani de zile. La zaharosi se mareste valoarea facturii putin cate putin aproape in fiecare luna. Iar, cum de altfel s-a mai amintit, romtelecomul nu acorda nici-o facilitate pentru servicii triple pay. La acest capitol concurenta sta mai bine. Acolo unde este...

#15290
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 17.08.2007
Si eu am primit doar oferta dolce max. No choice!
De fapt am avut asa:dolce star 4,9€ + relax  online 2,90 + hungarian 0,8 +TVA = 10,66€. Acum imi ofera ghiveciul zaharat la 11€ (TVA inclus). La digi pentru banii astia am si pachetul maxpack. Singurele canale bagate in plus, care  prezinta interes pentru mine ( in sensul ca nu le am pe gigi) sunt viasat nature si history channel. Restul e cancan :)
Daca dolcica nu misca ceva in plus in domeniul HD, atunci peste 6 luni voi spune by by. Macar la gigi platesc o factura cu o suma constanta ani de zile. La zaharosi se mareste valoarea facturii putin cate putin aproape in fiecare luna. Iar, cum de altfel s-a mai amintit, romtelecomul nu acorda nici-o facilitate pentru servicii triple pay. La acest capitol concurenta sta mai bine. Acolo unde este...

#15291
edinsorin

edinsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 27.06.2008

View Postvibeo, on 19th July 2011, 22:14, said:

Daca dolcica nu misca ceva in plus in domeniul HD....

Astazi s-au introdus pe iptv eurosporthd si eurosport2hd in toate pachetele de baza. Ar fi grozav sa le introduca si pe satelit mai ales ca acum au si un transponder nou.

#15292
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

View Postedinsorin, on 19th July 2011, 22:18, said:

Astazi s-au introdus pe iptv eurosporthd si eurosport2hd in toate pachetele de baza. Ar fi grozav sa le introduca si pe satelit mai ales ca acum au si un transponder nou.
sa te auda  sefii de la Dolce si sa bage pe dth   cele doua canale  Eurosport mai ales pentru meciurile din Bundesliga  :peacefingers:

#15293
gigidelagaze

gigidelagaze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 21.03.2010

View Postcrn, on 19th July 2011, 20:18, said:

Eu aveam pachetul gratuit de la Dolce, IPTV iNational si acum am fost instiintat ca trebuie sa platesc 6,1 EUR incepind cu 6 august. Am sunat la Relatii clienti si cu nonsalanta mi-a spus ca pot rezilia ambele abonamente fara taxa de reziliere dar eu nu vreau sa reziliez contractul de internet. Ma mai gindesc ce o sa fac. Voi ce faceti?
Eu am sunat sa reziliez iptv-ul :). Oricum nu stiu daca l-am folosit de 5 ori intr-un an de cand il aveam.

#15294
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Posttaxishop, on 19th July 2011, 03:40, said:

da, si mie mi-a venit instiintarea, am crezut ca e un joke pe softpedia, dar chiar e adevarat. oricum, voiam sa-mi iau rds sau upc. cine stie cum pot rezilia?
suna la numarul gratuit de pe instiintare.

#15295
mariusjapu

mariusjapu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 28.02.2010

View Postramiz, on 19th July 2011, 20:27, said:

sa te auda  sefii de la Dolce si sa bage pe dth   cele doua canale  Eurosport mai ales pentru meciurile din Bundesliga  :peacefingers:
meciurile din bundsliga erau deja trasmise in hd

#15296
bluexmas

bluexmas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 29.10.2009
conform contractului, daca imi amintesc bine, astfel de modificari unilaterale trebuie instiintate cu 30 de zile inainte. personal, n-am primit nicio instiintare prin posta sau in myaccount. or fi ceva modificari la nivel regional... m-ar enerva putin o astfel de modificare, mai ales ca va trebui sa-mi fac timp sa testez serviciile altor furnizori.
in plus, nu vad deloc logica, sa renunte la routerul zyxel de 110 euro oferit gratuit pentru 84 de euro cat este abonamentul iptv pentru anul ramas in contract.

Edited by bluexmas, 20 July 2011 - 08:12.


#15297
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 15.10.2009

View Postmariusjapu, on 20th July 2011, 07:20, said:

meciurile din bundsliga erau deja trasmise in hd
  Stim si noi ca erau (si turul frantei ii acu' HD).............................da pentru aia care au eurosport 2 HD , ca pe dolce nu ii !!!!!!! Colegu zicea ca ar fi bine sa bage eurosporturile HD in grila la  dth ca sa vedem si noi bundesliga in HIGH Definition !!!!  :thumbup:
  Sa le dea Domnu' minte luminata si inspiratie...................ca asa cum zice vibeo is cam scumpi, eu acu o sa am de plata 22 de euro( pachet maxim, max pack plus, HD) plus telefonu(pe care nu prea il foloseste nimeni) 9 euro!

#15298
QCTA

QCTA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 23.10.2010

View Postbru2ss, on 19th July 2011, 11:45, said:

Eu am Dolce din 2007. Cand e vremea rea (ploaie,vant puternic) pica conexiunea.Si inainte de meci a fost la fel.Noroc cu DVBT-ul protvhd s-avazut super si in timpul furtunii


regleaza antena si nu o sa mai ai probleme

#15299
mariusalex90

mariusalex90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 06.07.2011
am primit si eu ieri plicul cu noile "mega-oferte" Dolce. nu stiu daca a mai sesizat cineva (probabil ca Da) , dar ce s-a intamplat cu Music Channel? stie cineva daca se poate adauga ulterior in grila de programe ( pachet suplimentar Muzica ) sau stiu eu..

Edited by mariusalex90, 20 July 2011 - 12:27.


#15300
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

View Postdmishu, on 18th July 2011, 19:30, said:

citeste si pe verso!!!!
:thumbdown:
nu scrie nimic pe verso in acest sens. :unsure:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate