Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ibiza

- - - - -
  • Please log in to reply
179 replies to this topic

#19
tytel

tytel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.04.2006

View Postzali, on Jun 21 2006, 15:53, said:

Cu amendamentul ca oricine e subiectiv... In primul rand, iti trebuie un ghid turistic. In Palma, poti vedea mai tot ce scrie, catedrala, palatul, portul (noaptea e spectaculos). Pentru restul, cel mai bine e sa inchiriezi masina si sa faci  un tur prin  statiuni (sint mititele), fiindca dureaza putin. Torrent de Pareis e un loc absolut senzational, dar se ajunge putin mai greu. Din Arenal faci cam o ora, fiind munte, serpentine etc., iar apoi urmeaza un drum f dificil mai ales pt sofer:), stanga stanci, dreapta prapastie si asa de ingust incat cu greu par ca incap doua masini, dar merita. Arenal e plina de nemti, ca de altfel mai toata Mallorca. Mult prea linistita, terasele se inchid cel mai tirziu la 1, dar e f curat. Magaluf este o statiune "britanica", acolo totul e mai animat, si plaja, si terasele, mai ieftina decat Arenal, dar mai murdara. Nu merita sa cumperi o excursie, in 2-3 zile vezi totul cu masina si daca sunteti mai multi sigur iese mult mai ieftin. Daca alegi totusi asa, cauta bine prin oferte, le gasesti pe faleza, la multe firme, sa vezi care e cea mai ieftina, fiindca toate au aceleasi circuite, nefiind chiar asa multe de vazut pe o insula atat de mica.
Preturile in Arenal sint intre 6 si 13 euro un fel de mancare (multa), 7 euro 1 l de sangria, 1,60 o bere - la tersase. Sunt supermarketuri la tot pasul, de unde se pot cumpara bauturile la sfert de pret, tot reci:). Nu ti-as sugera Water Park, fiinca nu e mare lucru si nici Targul de joi din Inca, unde toate produsele sunt la fel, mult kisch si pierdere de vreme. Tot subiectiv as zice ca e mai bine sa nu-ti iei bilete cu demipensiune, decat daca faci socoteala si iesi cu mult mai ieftin, fiindca mancarea la hotel nu e cea mai grozava. In schimb, iti pot recomanda terasa de care nu m-am dezlipit doua saptamani in Arenal, unde totul e perfect. Asta si pentru ca serviciile nu te lasa deloc cu gura cascata prin Mallorca. Se cheama Carion II si e la inceputul statiunii, dinspre Palma.
A! Sa nu uit! Nu stiu daca au si reduceri vreodata, insa preturile la haine si restul sunt f mari, mai mari decat pe continent, nu prea merita shoppingul. Si e bine sa ai ceva gros de imbracat pt orice eventualitate fiindca daca e vreme rea si bate vantul e chiar frig. Iar pulovere nu se prea gasesc:)
La Ibiza poti ajunge cu ferry, face 4 ore jumate, 40-60 de euro, in functie de cum gasesti bilete. Exista si o cursa mai rapida de doar doua ore, dar costa cam 85. Poti incerca insa o companie aviatica de-a lor, desi nu sint sigura ca pleaca de la Palma la Ibiza, Vueling se numeste, are site. Un bilet de la ei Barcelona-Palma costa 30 de euro si niste taxe nu prea mari.
E ok Mallorca, dar nu m-as intoarce prea curand:)

Itzi multzumesc pt.informatzii si sper sa-mi fie de folos. :coolspeak:

#20
raluca2005

raluca2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 10.08.2005

View Postzali, on Jun 21 2006, 15:53, said:

E ok Mallorca, dar nu m-as intoarce prea curand:)


De ce nu te-ai mai intoarce? :(

#21
_claudius

_claudius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.06.2006

View Postraluca2005, on Jun 28 2006, 16:21, said:

De ce nu te-ai mai intoarce? :(

Pt. ca mai vrea sa vada shi alceva!!! simplu :lol:

#22
zali

zali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.06.2006

View Post_claudius, on Jun 28 2006, 18:48, said:

Pt. ca mai vrea sa vada shi alceva!!! simplu :lol:


:) Da, si fiindca vreau sa vad altceva, dar mai ales fiindca e un loc pe care il vezi repede. E o insula mica, daca iei o masina "rezolvi" obiectivele in 3 zile, fotografiile si indicatiile din ghiduri sunt mult exagerate, iar surprize nu prea ai, decat daca intri in oraselele lor si intelegi ca traiesc cam... stramatorat. Cladirile sunt nerenovate, unele arata chiar rau de tot, desi sunt locuite, curatenia lasa destul de dorit in multe locuri... Dupa mine, o data e de ajuns. In plus, am avut surpriza ca serviciile sa fie sub asteptari. Ca sa dau un exemplu, in buricul targului, in Palma, am asteptat 10 minute sucurile si am cerut un sandwich. Dupa inca 10 minute, cand am intrebat ce se intampla cu el, chelnerul a raspuns rastit ca "nu vedeti ce aglomerat e si ca noi nu suntem decat 2?". Asta dupa ce inainte se mai certasera cu clienti de la alte doua mese, toti turisti. E adevarat ca se certau si in engleza, si in germana :)
Dar, daca nu pleci cu asteptarile cat casa, ca mine, e chiar dragut. Nu as vrea sa demoralizez pe cineva, poate ca mi s-au intamplat doar mie din astea:)

#23
aannyy

aannyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 04.06.2006

View Postwhoop007ro, on Jun 14 2006, 13:25, said:

Eu am fost anul trecut in palma si ibiza. Daca ar fi sa merg si anul asta, as alege urmatorul traseu : Budapesta - Palma dus intors ~ 140-150 eur cu wizzair. Din Palma-Ibiza 60 de euro cu ferryboatul (e ala mai lent si ajunge in 4 ore dar pretul e ok) dus intors cu www.ballearia.es. De cazare, nu stiu dc va trebuie 4, 5* dar ma rog. eu cand am fost acolo am ajuns intr-o zi sa dorm pe plaja, venind direct de la discoteca.
De inchiriat am inchiat un opel, si m-am plimbat peste tot si in san antonio - celebrul cafe del mar si la plaja salinas, care ar fi cea mai de fite.
Sper ca v-am ajutat...

Merg si eu cu un grup in Arenal si ne batea gandul sa facem o excursie in Ibiza. Se poate face intr-o zi? Cam cat costa? :worthy:

#24
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
Ferryboatul costa 60 eur dus-intors palma - ibiza. 4 ore dus, la fel la intors. E si unul mai rapid dar, evident costa mai mult si nu cred ca isi are rostul.

#25
printul_3000

printul_3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.03.2006
pare o oferta buna

#26
gigelush72

gigelush72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.07.2006

View Postaannyy, on Jul 2 2006, 19:37, said:

Merg si eu cu un grup in Arenal si ne batea gandul sa facem o excursie in Ibiza. Se poate face intr-o zi? Cam cat costa? :worthy:
Cam in jur de 60 de euro ferry
Problema e cu orarul. pe internet e una , la fata locului e altceva.
Eu am fost amu 2 veri in Mallorca , si am vrut sa fac aceeasi chestie . Surprizaa!!
Pleca dimineata pe la opt din palma , si inapoi aveai seara pe la opt , plecarea din Ibiza.
Ca sa mergi dimineata , ajungi pe la 1 la amiaza si sa pleci inapoi la 8 , nu merita.
Ca sa mergi dimineata la 8 si sa te intorci a doua zi seara , era cam obositor , pe mine nu ma tineau balamalele sa stau 2 zile si o noapte ( avand in vedere ca ajungeai in Palma inapoi pe la 1 noaptea , deci pe la 2 la hotel , erau vreo 42 de ore per total)fara sa pun capul pe perna .
  Acum , ma tenteaza in continuare Ibiza , pentru vara asta , si mi se pare cea mai resonabila varianta cea Wizzair din Budapesta si cu ferry din Palma , dar ca sa mergi efectiv in Ibiza , sa stai cel putin 7 zile .
   In cea ce priveste Mallorca , gasesti cam tot ce vrei sa stii , este si acolo viata de noapte cata vrei , nu tre sa mergi in Ibiza . Nu rezisti tu cate posibilitati ai . Arenalul e cam naspa , in sensul ca asta e cam statiunea nemtilor , seara alta limba nu mai auzi , si nu recomand nimanui viata de noapte din Arenal , ai putea avea mari surprize , sa mergi in discoteci super dar in care trei sfert din noapte iti cinta muzica nemteasca , te impiedici de 100 de nemti morti de beti , in coma aproape , sau care vin si iti cer bani sau tigari , exact stilu penarilor de pe terasa rRadiovacanta din Costinesti pe vremuri , aia de dormeau pe plaja .
   Dar exista alternative !!!
   - 1,2 euro biletul de autobuz , faci vreo 15-20 de minute pana in Palma   , iesi seara frumos la plimbare , dai o tura prin centrul vechi si dupa aia o iei pe Paseo Maritimo . Asta inseamna vreo 2,5 km de de music baruri , puburi si discoteci de buna calitate si cu oameni de buna calitate . Ritualul se desfasoara in felul urmator : toata lumea iasa pe la 10 - 11 seara si ia music barurile la rand , unde bautura e mai ieftina , plus ca sunt tot felul de oferte , platesti 2 ai una moca si alte chestii de genul asta . Aici se face incalzirea . dupa care pe la 1,30 - 2 noaptea lumea incepe sa migreze catre discoteci .Care tin si pana pe la 7-8 dimineata . Dar aici bauturile sunt deja duble la pret sau chiar triple .Asa ca lume in general se formateaza pe la music baruri , si dupa aia merge in discoteca . Recomand Abraxas - fosta pacha din Mallorca - si Tito's( best of the best- in special beach-party-ul de miercuri noaptea , ceva deosebit ) . La intoarcere , autobuzele incep sa circule pe la 7,30 - 8 dimineata daca mai tin bine minte.Daca pleci mai repede te costa undeva la 15-20 euro un taxi din Palma de pe Paseo Maritimo si pana in Arenal .
   - Daca ai timp si chef poti continua pana in Magaluf cu autobuzul , e vreo 15 km mai incolo , care are iarasi o super viata de noapte . recomand BCM - Planet dance - e la standarde de Ibiza , ca si Tito's din Palma

#27
flores76

flores76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.04.2006

View Postgigelush72, on Jul 20 2006, 13:23, said:

Cam in jur de 60 de euro ferry
Problema e cu orarul. pe internet e una , la fata locului e altceva.
Eu am fost amu 2 veri in Mallorca , si am vrut sa fac aceeasi chestie . Surprizaa!!
Pleca dimineata pe la opt din palma , si inapoi aveai seara pe la opt , plecarea din Ibiza.
Ca sa mergi dimineata , ajungi pe la 1 la amiaza si sa pleci inapoi la 8 , nu merita.
Ca sa mergi dimineata la 8 si sa te intorci a doua zi seara , era cam obositor , pe mine nu ma tineau balamalele sa stau 2 zile si o noapte ( avand in vedere ca ajungeai in Palma inapoi pe la 1 noaptea , deci pe la 2 la hotel , erau vreo 42 de ore per total)fara sa pun capul pe perna .
  Acum , ma tenteaza in continuare Ibiza , pentru vara asta , si mi se pare cea mai resonabila varianta cea Wizzair din Budapesta si cu ferry din Palma , dar ca sa mergi efectiv in Ibiza , sa stai cel putin 7 zile .
   In cea ce priveste Mallorca , gasesti cam tot ce vrei sa stii , este si acolo viata de noapte cata vrei , nu tre sa mergi in Ibiza . Nu rezisti tu cate posibilitati ai . Arenalul e cam naspa , in sensul ca asta e cam statiunea nemtilor , seara alta limba nu mai auzi , si nu recomand nimanui viata de noapte din Arenal , ai putea avea mari surprize , sa mergi in discoteci super dar in care trei sfert din noapte iti cinta muzica nemteasca , te impiedici de 100 de nemti morti de beti , in coma aproape , sau care vin si iti cer bani sau tigari , exact stilu penarilor de pe terasa rRadiovacanta din Costinesti pe vremuri , aia de dormeau pe plaja .
   Dar exista alternative !!!
   - 1,2 euro biletul de autobuz , faci vreo 15-20 de minute pana in Palma   , iesi seara frumos la plimbare , dai o tura prin centrul vechi si dupa aia o iei pe Paseo Maritimo . Asta inseamna vreo 2,5 km de de music baruri , puburi si discoteci de buna calitate si cu oameni de buna calitate . Ritualul se desfasoara in felul urmator : toata lumea iasa pe la 10 - 11 seara si ia music barurile la rand , unde bautura e mai ieftina , plus ca sunt tot felul de oferte , platesti 2 ai una moca si alte chestii de genul asta . Aici se face incalzirea . dupa care pe la 1,30 - 2 noaptea lumea incepe sa migreze catre discoteci .Care tin si pana pe la 7-8 dimineata . Dar aici bauturile sunt deja duble la pret sau chiar triple .Asa ca lume in general se formateaza pe la music baruri , si dupa aia merge in discoteca . Recomand Abraxas - fosta pacha din Mallorca - si Tito's( best of the best- in special beach-party-ul de miercuri noaptea , ceva deosebit ) . La intoarcere , autobuzele incep sa circule pe la 7,30 - 8 dimineata daca mai tin bine minte.Daca pleci mai repede te costa undeva la 15-20 euro un taxi din Palma de pe Paseo Maritimo si pana in Arenal .
   - Daca ai timp si chef poti continua pana in Magaluf cu autobuzul , e vreo 15 km mai incolo , care are iarasi o super viata de noapte . recomand BCM - Planet dance - e la standarde de Ibiza , ca si Tito's din Palma

Salutare,
Am deschis postul pentru Ibiza si vad ca toata lumea a dat-o pe Palma.
Am vazut si pareri corecte ca aceea ca unde sunt nemti distractia lasa de dorit. Dar ca Tito's e la standardele din Ibiza, asta nu pot s-o cred. Pai uita-te numai la ce DJ sunt la Ibiza in discoteci si cine (nimeni) vine la Tito's?
Pai mai tari sunt La Mania si Kristal de la noi. sau tu te referi la faptul ca e frumoasa locatia? Pai du-te in Franta pe Coasta de Azur sa vezi acolo frumuseti. Dar party??????? Nimic. Si apropo, de ce crezi ca s-a inchis Pacha in Mallorca?
Hai sa fim cinstiti, bravo lui Tytel si Raluca, nu e de mers in Palma daca vrei distractie. Sa nu inducem oamenii in eroare.
Multumim oricum pentru pareri!

#28
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
Stai tu linistit, nu cred ca de asta s-a inchis. Eu am fost in Pacha in Palma si a fost super ok. In seara aia a fost DJ-ul rezident din Space Ibiza si lume sa nu mai zic ca era carca. A, si l-am vazut si pe Boris Becker in discoteca si mai erau cateva vip-uri spaniole dar pe care eu nu le stiam - mi-au zis de ele prietenii mei spanioli. Una peste alta, la succesul pe care il are / il avea acel loc micut si cochet , mi-e greu sa cred ca din cauza neprofitabilitatii a fost inchis daca a fost inchis

#29
paul3

paul3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 05.07.2006
intrebarea mea este daca cineva merge in Ibiza pentru nustiuce DJ, sau pentru ATMOSFERA si pentru fete?

In teorie, cica in Ibiza fetele sunt deschise si foarte dornice sa flirteze si sa se simta bine, deschise catre One-night standuri. Acum, in realitate, cum vi s-au parut fetele pe acolo? Sunt multe turiste care arata bine?:)

#30
gigelush72

gigelush72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.07.2006

View Postflores76, on Jul 20 2006, 18:22, said:

Salutare,
Am deschis postul pentru Ibiza si vad ca toata lumea a dat-o pe Palma.
Am vazut si pareri corecte ca aceea ca unde sunt nemti distractia lasa de dorit. Dar ca Tito's e la standardele din Ibiza, asta nu pot s-o cred. Pai uita-te numai la ce DJ sunt la Ibiza in discoteci si cine (nimeni) vine la Tito's?
Pai mai tari sunt La Mania si Kristal de la noi. sau tu te referi la faptul ca e frumoasa locatia? Pai du-te in Franta pe Coasta de Azur sa vezi acolo frumuseti. Dar party??????? Nimic. Si apropo, de ce crezi ca s-a inchis Pacha in Mallorca?
Hai sa fim cinstiti, bravo lui Tytel si Raluca, nu e de mers in Palma daca vrei distractie. Sa nu inducem oamenii in eroare.
Multumim oricum pentru pareri!
Departe de mine gindul de a induce pe cineva in eroare !!!
Vis-a-vis de Tito's , daca recitesti postul cu atentie realizezi ca nu sta scris nicaeri ca Tito's e la standarde de Ibiza . Am spus ca exista si in Palma viata de noapte berechet . Iar daca parerea ta e ca o discoteca sau un club e foarte tare pentru ca are super DJ in fiecare seara e destul de relativa sa stii. Cel mai mult conteaza atmosfera din interior , si cel putin din punctul asta de vedere in Tito's am intilnit o atmosfera pe care nu o gasesti in multe cluburi sau discoteci cu fitze si pretentii din toata Europa , chiar daca la pupitru mixa Cox , lawler , Van Dyke sau mai stiu io care DJ de top100 DJ MAG . In Ibiza este altceva . In Ibiza te duci doar pentru viata de noapte si atat. Alceva nu prea ai ce face . Nu ai cum sa compari Discotecile din Ibiza cu altele pentru ca acolo astea sunt principalele obiective turistice ale insulei !!
Iar referitor la Pacha din Palma , la fel cum spunea cineva de mai sus , imi e foarte greu sa cred ca motivul pentru care s-a inchis este cel pe care il spui tu . In primul rand , ca sa fim mai exacti nu s-a inchis !!!!!!!!!!
A fost preluat !!!!Deci Fosta Pacha se numeste acum Abraxas , si apartine grupului Curscach Ocio care a preluat anul trecut aceasta discoteca . In al doilea rand , daca esti curios , Pacha este unul singur , cel din Ibiza . Restul pana la 20 si ceva raspandite prin toata lumea sunt franchize !!! Deci oricine care dispune de bani suficienti pentru o asemenea investitie poate sa faca un Pacha , chiar si in Bucuresti sau in Mamaia , atata timp cat plateste franchiza . Iar vis a vis de Grupo Cursach Ocio , ca sa intelegi cine sunt astia , iti spun ca aproximativ 90 % din cluburile si discotecile tari din Mallorca le apartin lor . Practica un fel de monopol . Iar Pacha ai incurca . Si decat sa te bati cu ei mai bine ai cumperi , nu!!
Lor le apartine si Tito's , Riu Palace din Arenal , Asadito si MegArena din acelasi loc , BCM Planet Dance din Magaluf , ceva parcuri de distractie , parcuri acvatice si multe altele . Nu incerc sa le fac publicitate  , ci doar sa ofer o posibila explicatie referitor la retragerea Pacha din Mallorca.
Si crede-ma ca nu sunt un profan care emite pareri aiurea despre ceva ce-a visat azi noapte , fara sa fiu cat de cat informat si documentat .
Activez in aceasta industrie a cluburilor si discotecilor de cativa ani buni .
Iar pentru propria ta informatie , anul trecut numele meu era trecut in guest-list-ul a vreo 4 cluburi din Ibiza ( DC 10 , Pacha , Space , si Privilege ), si nu fac parada de asta si nici nu vreau sa ma bat cu pumnii in piept ca vezi doamne cine sunt eu . Asta nu are importanta . O fac doar ca sa intelegi ca pot emite o parere cat de cat avizata  !!
Nici nu vreau sa ne razboim acum aici despre ce si cum , care e mai tare sau nu , Ibiza sau Mallorca . Depinde de gustul fiecaruia si de ce vrea fiecare , ce obiectiv are in vacanta sa !!!!!!!!!!!
Iar daca doriti informatii despre oricare din Discotecile Mari si Tari din Ibiza , 6-7 la numar , la fel va stau la dispozitie cu cea mai mare placere .

#31
gigelush72

gigelush72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.07.2006
OKKK
o sa ajung si eu prin Ibiza probabil dupa data de 24 august !!!
Daca va mai fi careva pe acolo in asta perioada ar fi chiar mishto , sa ne intalnim mai multi !!!
Informativ , daca intereseaza pe cineva , am gasit oferte foarte faine , dar cu plecare de la Viena , zbor direct in timpul zilei , nu mai pierzi o noapte si o zi ca la agentiile romanesti ca pleaca charterul la 11-12 noaptea , dar in prima ta zi de cazare de fapt .
Pentru interesati , puteti cauta si alege orice fel de varianta pe site-ul TUI , la preturi mult mai rezonabile decat pe piata romaneasca . Atentie !!!! aceste preturi includ si taxele de aeroport si absolut tot , deci pretul pe care il vedeti este pretul integral , fara alte costuri aditionale .
Asaaaa !!!
Si acum sa va spun cum procedati !! Va cautati ce vreti voi , alegeti , va notati undeva si mergeti la EXIMTUR care lucreaza direct cu TUI-ul in sistem online si va faceti rezervarile , si cel mai important , nu costa nimic in plus , platiti exact pretul afisat de catre TUI , fara nici un alt comision aditional !!!
Pentru cine poate sa mearga cu masina pana la Viena eu zic ca sunt cele mai super variante din toate punctele de vedere !!
Ar mi fi niste variante la nu stiu ce agentie din Bucuresti , cu charterul pana in Palma de Mallorca , ajungi acolo pe la 2 noaptea , din prima ta noapte de cazare de fapt , si de acolo pana in IbizA , citez " cu primul zbor la care sunt locuri disponibile " , care poate fi si a doua zi intr-o vreme . La intoarcere la fel , din ultima ta zi de cazare , trebuie sa faci in asa fel incit sa fi pe aeroport in Palma cu 2 ore inainte de plecare , care este pe la ora 17 !!!
Destul de nashpa !!! Pe langa faptul ca fiecare oferta echivalenta cu cea de la Viena , la aceleasi hoteluri este mai scumpa cu sume cuprinse intre 2-300 euro , plus taxele de aeroport care sunt inca vreo 95 euro de persoana daca mai tin bine minte !!! Faceti niste calcule.

Va stau la dispozitie cu alte informatii daca mai doriti !!!

#32
Haosexu

Haosexu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.08.2006
Salut , eu am luat bilete in ibiza (hotel victoria 2**  http://www.hotelvictoria-ibiza.com/   ) 31 aug - 7 sept  prin  C&D partner ( au sediul in bvd Dacia 32 ) cursa charter bucuresti - palma si apoi avion palma - ibiza ( plecare la 11 noaptea stai cateva ore in palma si in ibiza ajungi la ora 9 AM) ...... totul a costat pt 2 pers 1400 euro. Hotelul e langa plaja undeva langa ibiza oras... langa un golf... Are careva ideee unde sa ma duc sa inchiriez masina mai ieftin pe acolo prin zona?... taxiurile sunt scumpe? .... tinand cont ca o sa beau si eu ca tot omul pe acolo ma gandesc ca ar fi mai bine cu taxiul.... ?! .... am vazut ca au si bus ....
Am ales hotel mai ieftin pt ca eu nici in mamaia nu stau in camera decat cand dorm acolo cateva ore  :) important e ca hotelul are aer cond.


Cred ca anul urmator ma duc de nebun cu masina si sa stau peste 2 sapt .... am vazut ca se gaseste cazare chiar mai ieftin ca la noi. Sau cred ca ar merge si varianta tot ieftina cu autocarul pana in spania si apoi avion pt ibiza.

A fost careva in Space ? .... cam care ar fi preturile in cluburi ?
Stie cineva unde sa ma duc dimineata dupa club undeva pe plaja gen '#########' sau 'tan tan' din mamaia .... adik sa danseze lumea pe plaja ?


View Postgigelush72, on Jul 24 2006, 09:25, said:

Depinde de gustul fiecaruia si de ce vrea fiecare , ce obiectiv are in vacanta sa !!!!!!!!!!!
Iar daca doriti informatii despre oricare din Discotecile Mari si Tari din Ibiza , 6-7 la numar , la fel va stau la dispozitie cu cea mai mare placere .

Pls ai un id de yahoo messenger ?  As dori sa aflu si eu mai multe detalii despre cluburi....

Edited by Haosexu, 03 August 2006 - 19:25.


#33
presedinte

presedinte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 03.02.2005

View PostHaosexu, on Aug 3 2006, 20:01, said:

Salut , eu am luat bilete in ibiza (hotel victoria 2**  http://www.hotelvictoria-ibiza.com/   ) 31 aug - 7 sept  prin  C&D partner ( au sediul in bvd Dacia 32 ) cursa charter bucuresti - palma si apoi avion palma - ibiza ( plecare la 11 noaptea stai cateva ore in palma si in ibiza ajungi la ora 9 AM) ...... totul a costat pt 2 pers 1400 euro. Hotelul e langa plaja undeva langa ibiza oras... langa un golf... Are careva ideee unde sa ma duc sa inchiriez masina mai ieftin pe acolo prin zona?... taxiurile sunt scumpe? .... tinand cont ca o sa beau si eu ca tot omul pe acolo ma gandesc ca ar fi mai bine cu taxiul.... ?! .... am vazut ca au si bus ....
Am ales hotel mai ieftin pt ca eu nici in mamaia nu stau in camera decat cand dorm acolo cateva ore  :) important e ca hotelul are aer cond.


Cred ca anul urmator ma duc de nebun cu masina si sa stau peste 2 sapt .... am vazut ca se gaseste cazare chiar mai ieftin ca la noi. Sau cred ca ar merge si varianta tot ieftina cu autocarul pana in spania si apoi avion pt ibiza.

A fost careva in Space ? .... cam care ar fi preturile in cluburi ?
Stie cineva unde sa ma duc dimineata dupa club undeva pe plaja gen '#########' sau 'tan tan' din mamaia .... adik sa danseze lumea pe plaja ?
Pls ai un id de yahoo messenger ?  As dori sa aflu si eu mai multe detalii despre cluburi....


eu m-am intors acum 1 saptamana din ibiza, dar n-as putea sa-ti dau nici un detaliu despre cluburi, pentru ca nu m-am dus pentru asta  :coolspeak: .
autobuzurile sunt ok, au un grafic de circulatie pe care il respecta. masina am inchiriat de la un srl, pt ca betcar (compania cea mai larg raspandita) n-a vrut sa imi inchirieze pe motiv ca sunt roman. pt 2 zile am platit 100 de euro pt un opel corsa (la betcar de banii astia o luam pt 3 zile).
taxiurile nu sunt f scumpe. undeva la 1.5 euro pe km, iar insula e mica  <_<
arunca un ochi pe http://www.bestof.org ca sa-ti faci o mica idee...

#34
gigelush72

gigelush72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.07.2006

View PostHaosexu, on Aug 3 2006, 20:01, said:

Salut , eu am luat bilete in ibiza (hotel victoria 2**  http://www.hotelvictoria-ibiza.com/   ) 31 aug - 7 sept  prin  C&D partner ( au sediul in bvd Dacia 32 ) cursa charter bucuresti - palma si apoi avion palma - ibiza ( plecare la 11 noaptea stai cateva ore in palma si in ibiza ajungi la ora 9 AM) ...... totul a costat pt 2 pers 1400 euro. Hotelul e langa plaja undeva langa ibiza oras... langa un golf... Are careva ideee unde sa ma duc sa inchiriez masina mai ieftin pe acolo prin zona?... taxiurile sunt scumpe? .... tinand cont ca o sa beau si eu ca tot omul pe acolo ma gandesc ca ar fi mai bine cu taxiul.... ?! .... am vazut ca au si bus ....
Am ales hotel mai ieftin pt ca eu nici in mamaia nu stau in camera decat cand dorm acolo cateva ore  :) important e ca hotelul are aer cond.


Cred ca anul urmator ma duc de nebun cu masina si sa stau peste 2 sapt .... am vazut ca se gaseste cazare chiar mai ieftin ca la noi. Sau cred ca ar merge si varianta tot ieftina cu autocarul pana in spania si apoi avion pt ibiza.

A fost careva in Space ? .... cam care ar fi preturile in cluburi ?
Stie cineva unde sa ma duc dimineata dupa club undeva pe plaja gen '#########' sau 'tan tan' din mamaia .... adik sa danseze lumea pe plaja ?
Pls ai un id de yahoo messenger ?  As dori sa aflu si eu mai multe detalii despre cluburi....
Pai vezi , exact asta spuneam , treaba cu agentiile romanesti ! pierzi o noapte din cazarea ta , si te costa la 2 stele mai mult decat platesc eu la 3 pe Playa d'en Bossa . Ok , Hai sa-ti spun cum sta treaba.

Am messenger dar nici o sansa pt. ca la munca nu pot fenta firewall si acasa ajung noaptea cand nu prea mai imi arde de chestii de astea . Trimite-mi daca vrei un nr. de telefon si te sun eu !!
In primu rand sper sa luam legatura si sa ne intalnim pe acolo , ca s-a aminat si la mine treaba , plec numai in 2 septembrie si stau pana in 9 . Acum sa o luam in ordine .
Dimineata pentru relax la Cafe del Mar sau Cafe Mambo in San Antonio .
Dupa aceea la Bora Bora in Playa d'en Bossa sau chiar la Space ( au cateva zile cind incep de la 8 dimineata ). Dar de baza ziua este Bora Bora .
Preturile in cluburi sunt destul de umflate . Intrare intre 20-50 euro in functie de eveniment iar bauturile de seaca . Deci in Space la anumite petreceri sa zic ca bei 4-5 bauturi , bebidos , cum le zic ei ( gen vodka cola , whisky cola , cuba libre ) si mai platesti intrare si ai sarit din 150 euroi lejer.
Pentru asta sunt barurile si terasele , music baruri , lumea iasa pe la 10 seara , merge in aceste music baruri si face incalzirea , preturile sunt cam la sfert sau o treime din cele din marile cluburi si pe la 1 jumate noaptea , 2 , merge in Space  , in Pacha , Privilege etc.
Transport , gramada . Taxiurile nu sunt asa scumpe cum crede lumea , si in aafara de asta sunt o gramada de busuri , si noaptea sunt Disco Busurile care te duc exact pana in usa clubului ( Cluburile mari sunt in afara orasului 10-15 km). Daca vrei sa inchiriezi masina , recomand sa o faci de aici din tara printr-o agentie de turism , sau chiar cea prin care ti-ai luat biletul . Ei pot sa iti inchirieze masina prin sistem online si sa te astepte la hotel . Este mult mai sigur si te costa pe o saptamana cit te costa sa o iei de acolo pe 3 zile. Posibilitati sunt destule . Incearca o agentie de turism care lucreaza in sistem cu unul dintre marii tour-operatori ( gen DerTour , Neckermann , TUI etc.) ei de obicei au firmele lor de rent-a-car cu care lucreaza !!!
Acolo daca iei , risti sa te cam intepi la preturi . Si atentie , in general firmele de inchirieri serioase solicita un card bancar embosat .De obicei retin o garantie de pe acesta pana la predarea masinii in buna stare !!  
Deci revin la idee daca vrei sa discutam mai multe da-mi un nr. de telefon si te sun eu . Noi ajungem in 2 septembrie pe la 9 seara . O sa fim o gasca mai mare ca de aia am amanat plecarea , in jur de 7 persoane si cred ca ne mai suplimentam si acolo cu inca vreo 2-3 prieteni din Spania .
Daca ai un fax undeva pot sa-ti trimit exact programul cluburilor cu date exacte , petrecerea care e in seara respectiva , DJ care performeaza si la unele chiar si pretul de intrare .

#35
daiana

daiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.06.2006

View Postgigelush72, on Jul 26 2006, 09:00, said:

OKKK
o sa ajung si eu prin Ibiza probabil dupa data de 24 august !!!
Daca va mai fi careva pe acolo in asta perioada ar fi chiar mishto , sa ne intalnim mai multi !!!
Informativ , daca intereseaza pe cineva , am gasit oferte foarte faine , dar cu plecare de la Viena , zbor direct in timpul zilei , nu mai pierzi o noapte si o zi ca la agentiile romanesti ca pleaca charterul la 11-12 noaptea , dar in prima ta zi de cazare de fapt .
Pentru interesati , puteti cauta si alege orice fel de varianta pe site-ul TUI , la preturi mult mai rezonabile decat pe piata romaneasca . Atentie !!!! aceste preturi includ si taxele de aeroport si absolut tot , deci pretul pe care il vedeti este pretul integral , fara alte costuri aditionale .
Asaaaa !!!
Si acum sa va spun cum procedati !! Va cautati ce vreti voi , alegeti , va notati undeva si mergeti la EXIMTUR care lucreaza direct cu TUI-ul in sistem online si va faceti rezervarile , si cel mai important , nu costa nimic in plus , platiti exact pretul afisat de catre TUI , fara nici un alt comision aditional !!!
Va stau la dispozitie cu alte informatii daca mai doriti !!!
ai mai fost prin TUI? ma intereseaza daca gasesti locatia asa cum o descriu ei pe site

#36
gigelush72

gigelush72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.07.2006

View Postdaiana, on Aug 7 2006, 10:09, said:

ai mai fost prin TUI? ma intereseaza daca gasesti locatia asa cum o descriu ei pe site
Nu , e prima data cind ma duc cu TUI , dar banuiesc ca nu se joaca. Neamtul e mult maipretentios decit romanul cand e vorba de banii lui. Am fost in schimb prin DerTour care este tot tour-operator german si pot sa spun ca serviciile au fost ireprosabile . Adica ai primit exact ce scrie in catalog si inca ceva in plus . Eu am fost foarte incintat.Dar pe aceasta destinatie , DerTour-ul sta mai prost , asa ca am ales TUI-ul. Oricum , toata lumea cu care am mai vorbit si le-a folosit serviciile nu au avut nimic de comentat .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate