Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Totul despre BULGARIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6216 replies to this topic

#1
doru.popa

doru.popa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 02.04.2004
a fost cineva? cume a fost? hoteluri?plaja?mancare?

#2
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
eu am fost anul trecut si nu am putut sa nu observ ca sunt cu mult inaintea noastra.am fost atat la albena cat si la nisipurile de aur. ambele statiuni sunt foarte frumoase,curate,ingrijite,cu multe spatii verzi,hoteluri nou renovate ,conditii de cazare bune si mancare ieftina. la inceputul lui iunie plec din nou la nisipurile de aur,de data asta pentru o saptamana. anul trecut am stat o singura noapte ca eram in trecere.
in concluzie este o alternativa foarte buna pentru litoralul romanesc,sau mai bine zis o alternativa mult mai buna la aceleasi preturi.


scuze pentru calitatea pozelor.

Attached Files


Edited by barbosa, 30 March 2006 - 17:50.


#3
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Uite si alte impresii si poze

aici


Anul asta o sa mergem mai multi cu masina tot in Bg, dar prin august...de-abia astept  :)

#4
Adid

Adid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.03.2006

View PostDana_H, on Mar 30 2006, 23:09, said:

Uite si alte impresii si poze

aici
Anul asta o sa mergem mai multi cu masina tot in Bg, dar prin august...de-abia astept  :)
Noi am fost anul trecut la "Nisipuri" si a fost splendid. Hotel de 5 stele, servicii la fel, mai ieftin si infinit mai civilizat decat la noi

#5
kfw

kfw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 30.03.2006

View Postdoru.popa, on Mar 30 2006, 18:01, said:

a fost cineva? cume a fost? hoteluri?plaja?mancare?

un sejur la un hotel de 3 stele in Bulgaria poate ajunge mai ieftin decat pe litoralul romanesc la un hotel similar.
conditiile bune , mancarea excelenta si despre plaje se stie ca spre deosebire de noi ei au aprox 10 plaje certificate blue flag .. deci ...mai bine ca la noi :)
si eu recomand Albena , Bourgas etc.

#6
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Uite si o vedere panoramica a Albenei (deja au si oferte pt Paste in Bulgaria !!)

aici

#7
GABIDANA

GABIDANA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.01.2006
Pentru cei care au fost anul trecut la Albena si la Nisipurile de Aur , spuneti va rog cu ce agentie ati fost ,cat a fost cazarea ,la ce fel de hotel ,vila, ati stat si ce preturi sunt la mancare si la bautura pe acolo.
Cum vi s-au parut bulgarii , cum este apa marii la ei ,eventual de ce fel de "tzepe" sa se fereasca cei care se duc prima oara acolo ?
Va multumim anticipat !!!

#8
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

View PostGABIDANA, on Apr 1 2006, 07:42, said:

Pentru cei care au fost anul trecut la Albena si la Nisipurile de Aur , spuneti va rog cu ce agentie ati fost ,cat a fost cazarea ,la ce fel de hotel ,vila, ati stat si ce preturi sunt la mancare si la bautura pe acolo.
Cum vi s-au parut bulgarii , cum este apa marii la ei ,eventual de ce fel de "tzepe" sa se fereasca cei care se duc prima oara acolo ?
Va multumim anticipat !!!
Am fost anul trecut pe cont propriu. Am dat cam 100E pe cartea verde, asigurari de sanatate si motorina, hotelul de 4 stele (reale 3, parerea mea) a fost 50 EUR pe noapte cu mic dejun inclus, o masa la terasa(restaurant, carciuma) a fost cam 12-14 EUR de persoana. Distractia (disco, bautura exact ca in Romania) dar serviciile extraordinare comparativ cu Ro. Hotelul f curat, plajele si apa marii la fel, personalul extrem de serviabil PESTE TOT, o chestie care-mi parea imposibila in estul Europei!
Una peste alta, ma mai duc!

#9
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
ca tot vorbim de turism in bulgaria  
http://www.cotidianu...Hash=1ff95c93f0

#10
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
www.vacanteinbulgaria.ro

#11
doru.popa

doru.popa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 02.04.2004
am lansat o rezervare la vacanteinbulgaria.ro pt sf. lunii iunie! sa vedem daca gasim locuri!

#12
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
eu ma duc de 1 mai, cred ca voi mergecu ont-ul

#13
doru.popa

doru.popa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 02.04.2004
cu greu am reusit o rezervare pt. sfarsitul lunii IUNIE! bineinteles ca nu la hotelul ales initial Gergana 4* sau Laguna Beach 4*(pt. ca nu mai erau locuri) ci la hotel Orlov 3* demipensiune;
Stie cineva ceva depre acest hotel? ORLOV?

#14
VladSS

VladSS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.05.2006
Stie careva care este drumul cel mai bun de la Bucuresti in Albena , Bulgaria ? Eu stiu 3 : 1 Vama veche , 2 Calarasi si 3 Giurgiu.Va rog orice raspuns sa fie si argumentat , ca inteleg totul bine  :P Mai caut si o harta a Bulgariei , daca stiti pe unde as putea gasi una v`as fi recunoscator  :kisstogether:

#15
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
in timp ce cauti o harta a bulgariei cauta si pe forum ,pentru ca s-a mai discutat subiectul asta in mai multe topicuri.
si ca sa-ti dau totusi si un raspuns scurt. prin vama veche pentru ca in felul asta mergi mai putin prin bulgaria,stai mai putin la vama si te costa mai putin taxele.

#16
VladSS

VladSS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.05.2006

View Postbarbosa, on May 4 2006, 13:47, said:

in timp ce cauti o harta a bulgariei cauta si pe forum ,pentru ca s-a mai discutat subiectul asta in mai multe topicuri.
si ca sa-ti dau totusi si un raspuns scurt. prin vama veche pentru ca in felul asta mergi mai putin prin bulgaria,stai mai putin la vama si te costa mai putin taxele.


Nu`i nevoie sa`mi vorbesti de sus :) Te cred ca s`a mai discutat , dar eu nu`s ca tine pe acest forum de mult timp sa stiu ce s`a discutat si nici prea mult timp sa folosesc motorul search nu am.Iti multumesc totusi pentru raspuns si apreciez ca te`ai obosit sa`mi scrii 2 cuvinte

#17
Adid

Adid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.03.2006
Cel mai usor este prin Vama Veche. De la granita mai este poate o ora de mers, soseaua bunicica, atentie marcajele sunt rare si in limba bulgara. Prin Giurgiu este o sosea buna dar drumul este parca mai lung si nici nu ai ce vedea.

Quote

ca il faci pe la Bulgari si


#18
VladSS

VladSS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.05.2006

View PostAdid, on May 4 2006, 14:25, said:

Cel mai usor este prin Vama Veche. De la granita mai este poate o ora de mers, soseaua bunicica, atentie marcajele sunt rare si in limba bulgara. Prin Giurgiu este o sosea buna dar drumul este parca mai lung si nici nu ai ce vedea.

Dar de Calarasi n`a zis nimeni nimic pana acum :)) De ce ?  :huh:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate