Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

SEO book - foarte buna pt. incepatori

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Am facut rost de o carte SEO cu tips&tricks .pdf are vre`o 4mb sper sa mearga la upload.Nici un secret pt cunoscatori, dar F. buna si interesanta pt incepatori cu links 'nshits. Sper sa va ajute are cateva chestii pe care probabil nu le stiati desi mare parte is doar chestii elementare.
Spor la optimizat  :peacefingers:

Back, normal ca 4mb e prea mult.
Go to: http://downloadeaza....enseSecrets.pdf  ca sa citesti smekeria, spuneti`mi daca v`a ajutat cu ceva sau nu, sunt curios ;d
later

Edited by rid, 24 February 2006 - 00:09.


#2
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
greu de crezut ca s-a inscris pe forum doar sa ne ajute :scratchchin:
care e smecheria ?

#3
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006

View Postsandossu, on Feb 24 2006, 00:42, said:

greu de crezut ca s-a inscris pe forum doar sa ne ajute :scratchchin:
care e smecheria ?

haha, urmaresc forumul de luni de zile si ma amuz (kleampa rulz) nu`s chiar 'nou'  :D
intradevar e o smekerie, daca o gasesti mai ai o carte SEO de la mine ;d oricum asta e scrisa ca toate bullshit de gen "Cum sa te imbogatesti peste noapte" dar am crezut ca incepatorii ar prefera sa o citeasca pe asta decat sa piarda zile prin toate forumurile de seo ca sa culeaga info de le gasesc in pdf'u asta in 10min.

#4
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
:lol:
In asazisul manual de AdSense nu e nimic nou. Sunt tehnici care le folosesc de multa vreme.
Mai mult autorul se invarte in jurul unor idei care te ajuta prea putin, si nu vorbeste de singura metoda care iti aduce un CPC foarte mare ( nu e vorba nici de cuvinte cheie scumpe, sau chestii din astea ) pe care nici eu nu vreau sa o dezvalui.

#5
vladv

vladv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.12.2005
adrianna,daca nu vrei sa o dezvalui de ce mai esti inscrisa aici pe forum daca ai o atitudine mentala negativa si nu de ajutor interuman?? :)

#6
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Pentru ca ma gandesc sa fac si eu o "ebook", dar n unde sa scriu pe larg ce scrie google pe scurt.
Sunt doar 10 sfaturi care incap intr-o pagina.

Nu este nevoie de 100 de pagini ca sa spui ce poti spune pe scurt.

#7
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
ma adriana am spus mai sus ca nu e pt. cunoscatori ci e pt incepatori tu ca expert n`ar mai fi trebuit sa fii curios si s`o citesti. Omu ala in carte vb destul din experientele lui personale d-aia sunt atatea pagini si d`aia credeam ca ar ajuta, nu sunt informatii stranse din 100 forumuri.Tot sfaturile de care zici tu sunt tratate si acolo, dar mai pe larg.
metoda aia de care zici tu si nu vrei s`o dezvalui o stie tot omu care e interesat de seo stai linistit  ;)

#8
Expertu

Expertu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 21.08.2004
E o porcarie de carte.

#9
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Cartea am citit-o pentru ca nu am cumparat nicodata o astfel de carte si nici nu as da banii pe ea.
Vroiam doar sa stiu ce sfaturi se dau, si m-am lamurit.
Exact ce spune si Google dar cu alte cuvinte.

Ce legatura are optimizarea AdSense cu SEO?

Edited by adrianna, 24 February 2006 - 14:32.


#10
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006

View Postadrianna, on Feb 24 2006, 14:29, said:

Cartea am citit-o pentru ca nu am cumparat nicodata o astfel de carte si nici nu as da banii pe ea.
Vroiam doar sa stiu ce sfaturi se dau, si m-am lamurit.
Exact ce spune si Google dar cu alte cuvinte.

Ce legatura are optimizarea AdSense cu SEO?

hm n`ai inteles optimizarea adsense si toate 'secretele' de acolo au legatura cu metoda lui de a spori profiturile de 10 ori sau de cate ori zice el acolo ;) asta`i scopu cartii.
eu tot consider ca e buna pt cei care vin p`aci cu threaduri 'primul meu site'

#11
levy_gh

levy_gh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 19.06.2007
puneti varog frumos pe un alt host ca de aici nu pot sa-l iau

#12
faken

faken

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 228
  • Înscris: 14.01.2007
deoarece nu mai exista !
reupload  please :)

#13
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postadrianna, on Feb 24 2006, 10:19, said:

Pentru ca ma gandesc sa fac si eu o "ebook", dar n unde sa scriu pe larg ce scrie google pe scurt.
Sunt doar 10 sfaturi care incap intr-o pagina.

Nu este nevoie de 100 de pagini ca sa spui ce poti spune pe scurt.

Dap , sunte de acord , exista cateva reguli de baza, in rest sa scrii carti despre SEO mi se pare o gluma in genul "a scris o carte de 100 de pagini despre un strop de ploaie" ! Seo tine de cod si continut , la cod ma refer sa fie 100% valid !

#14
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postlord_ice, on Jul 8 2007, 19:57, said:

Seo tine de cod si continut , la cod ma refer sa fie 100% valid !

Yeah right. Sa fim seriosi. Pana si Matt Cutts explica faptul ca nu pot priva oamenii de informatii relevante doar pentru ca cel care a facut site-ul nu a stiut sa scrie cod valid dar e un guru in domeniul lui.

#15
Bughy

Bughy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 12.12.2004
cea mai tare carte de seo, din cate am inteles, si acreditata de google - este Seo Book - www.seobook.com.
Singura problema ar fi ca, nu prea se gaseste, nici pe p2p, torrent sau alte surse, iar daca o gasiti, uitati-va cate pagini are pentru ca ea este in continuu updatata.

#16
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
se gaseste de cumparat. 79$ =~ 180 roni. e prea mult? :huh: nu esti dispus sa oferi ceva bani pt asa ceva, dar esti dispus sa faci bani de pe ea. frumoasa mentalitate :death:

#17
EPROCENT

EPROCENT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 23.08.2007

View Postciuly, on Jul 17 2007, 13:32, said:

se gaseste de cumparat. 79$ =~ 180 roni. e prea mult? :huh: nu esti dispus sa oferi ceva bani pt asa ceva, dar esti dispus sa faci bani de pe ea. frumoasa mentalitate :death:
Sunt nou pe forum.Nu stiu programare si nici sa fac site-uri.
La site-ul meu am fost nevoit sa il inscriu in directoare pt. ca cine l-a facut nu s-a ocupat si de asta.
Intre timp am devenit si eu interesat de fenomenul ( stiinta ) SEO.
Daca stie careva vre-o carte ( ebook ) SEO pentru incepatori in limba romana si vrea sa ma ajute sa o procur il rog sa scrie aici.
Mersi si toate cele bune tuturor.

#18
victorsd

victorsd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 17.01.2006

View PostEPROCENT, on Aug 24 2007, 00:42, said:

Sunt nou pe forum.Nu stiu programare si nici sa fac site-uri.
La site-ul meu am fost nevoit sa il inscriu in directoare pt. ca cine l-a facut nu s-a ocupat si de asta.
Intre timp am devenit si eu interesat de fenomenul ( stiinta ) SEO.
Daca stie careva vre-o carte ( ebook ) SEO pentru incepatori in limba romana si vrea sa ma ajute sa o procur il rog sa scrie aici.
Mersi si toate cele bune tuturor.

Invata engleza. It's the only way

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate