Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Card de credit

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 573
  • Înscris: 17.06.2005
Salve,
Vreau sa imi fac un card de credit. Salriu este mare pe cartea de munca, deci nu sunt probleme. Vreau sa stiu ce banca ofera cele mai bune conditii si nici nu ma plimba de colo colo dupa acte. N-am timp si nici chef.
O recomandare ceva?
Merci

#2
Elena_Din_Troia

Elena_Din_Troia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 18.01.2006
Eu am un astfel de credit de la Raiffeisen Bank. L-am folosit pana acuma in general pentru cumparaturi de pe net: carti (alibris.com, amazon.co.uk), bilete de avion (skyeurope.com).  Este cu utilizare internationala.

Daca doresti detalii suplimentare da-mi un PM. :D

#3
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
Eu am la ING Bank.  Imi convine, in special serviciul Self'Bank. In plus daca ai in cont mai mult de 70 RON, iti ofera dobanda de 6,... %

#4
The@ngel

The@ngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,225
  • Înscris: 07.08.2003

View Postbrebe85, on Feb 10 2006, 18:03, said:

Eu am la ING Bank.  Imi convine, in special serviciul Self'Bank. In plus daca ai in cont mai mult de 70 RON, iti ofera dobanda de 6,... %

Si eu la ING, si il folosesc. Dar trebuie sa stii ca intre orele: 23.00 - 7.00 nu mai poti sa scoti nici un ban de la bancomat (sunt inchise). Poti sa-l folosesti pentru cumparaturi.

#5
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

View PostThe@ngel, on Feb 10 2006, 18:11, said:

Si eu la ING, si il folosesc. Dar trebuie sa stii ca intre orele: 23.00 - 7.00 nu mai poti sa scoti nici un ban de la bancomat (sunt inchise). Poti sa-l folosesti pentru cumparaturi.

da, asta e un dezavantaj

#6
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003
Omul a zis de credit.
Ala de la ING e de debit + overdraft.
Daca ai nevoie de credit trebuie sa te duci la banca si sa-ti transferi din contul de credit pe cel de credit.

Oricum Jarrive, nu conteaza salariul.Mai degraba conteaza sa ai vechime la locul de munca si un apartament personal,etc..siguranta adica.

#7
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 10.05.2004

View Postbrebe85, on Feb 10 2006, 18:03, said:

Eu am la ING Bank. Imi convine, in special serviciul Self'Bank. In plus daca ai in cont mai mult de 70 RON, iti ofera dobanda de 6,... %


eu stiam ca-s 700ron...

jarrive: go for mastercard de la raiffaisen. mi-e mi-au marit in decembrie (la un an de cand il schimbasem din mastercard clasic in mastercard connex) limita de credit cu 25% - pentru fidelitate and stuff :D . e drept ca in tot timpul asta am rulat lunar cam 60-70% din credit, returnati integral in perioada de gratie. mai are un avantaj daca esti abonat connex. atentie insa la comisionul anual de intretinere - 40 ron.

#8
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
Eu zic BCR...

#9
The@ngel

The@ngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,225
  • Înscris: 07.08.2003

View Postsuri, on Feb 13 2006, 11:11, said:

eu stiam ca-s 700ron...

Sunt intradevar 700 RON. Se poate vedea aici

#10
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
Cauta unul sa se potriveasca dorintelor tale. Eu am ales Card FinansBank, care e si card de credit clasic si card cu dobanda zero si cu bonus la cumparaturi de la vreo mie de magazine din tara.

Iar daca iau ce vreau si platesc in rate (2-6) fara dobanda e un plus. Mai rau sta cu limita de credit, e undeva la 2-3 salarii nete.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate