Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Lada Vesta a intrat in productie. Detalii despre versiuni si preturi

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#37
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostYukoto, on 12 octombrie 2015 - 23:52, said:

Arata mai bine decat Loganul nostru, insa pare mai firav la tabla, cel putin asa observ din poze. Pe de alta parte, oglinzile sunt de neam prost.
Dar ce au oglinzile?

#38
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Exista
Sunt prea mari si ii creste sansa de a atinge cu ele ceva, si oricum nu le folosea, asa ca era mai bine sa fie mici Posted Image

#39
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Sunt cam mari, ca urechile lui dumbo, asa ies in evidenta cand ma uit la masina asta Posted Image

#40
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Comparatia cu Loganul e complet inutila, sa nu zic idioata.

Pe de alta parte, cand vom vedea prima echipa Logan in WTCC, atunci putem vorbi, dar pana atunci sunt acri rau strugurii.
http://www.fiawtcc.com/tag/lada-vesta/

#41
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
masinile ptr competitii n-au mai nimic in comun cu masinile de serie.e numai marketing.

#42
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postsanderoalex, on 13 octombrie 2015 - 16:11, said:

masinile ptr competitii n-au mai nimic in comun cu masinile de serie.e numai marketing.

Si R&D

#43
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View PostPekiasan, on 12 octombrie 2015 - 22:11, said:

Nope!
E SF pe langa Logan.

Si eu zic ca este mai ok ca si Golanul nostru.

View PostYukoto, on 12 octombrie 2015 - 23:52, said:

Arata mai bine decat Loganul nostru, insa pare mai firav la tabla, cel putin asa observ din poze. Pe de alta parte, oglinzile sunt de neam prost.

Nu cred ca are tabla  inferioara fata de cea a Daciei insa nici galvanizata  nu cred ca este.Nu are marca Renault asa ceva asa ca ce sa mai vorbim de Lada sau Dacia.

View PostCkarman, on 13 octombrie 2015 - 09:59, said:

vreau sa vad cati romani ar cumpara o lada!

Cred ca ar fi destui care prefera o Lada noua, daca este ok din punct de vedere al raportului calitate-pret, si teoretic ar trebui, pentru ca este un produs destinat in special Rusiei unde conditiile meteo sunt uneori extreme fata de ce avem noi, decat sa isi cumpere un autoturism vechi, frecat bine in occident, manarit de samsari si vandut la pretul unei Lade noi.

Edited by fredy2007, 13 October 2015 - 17:09.


#44
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007
Oare ce o insemna "vesta" in rusa? Sau de la ce vine denumirea asta!? Daca s-ar vinde la noi cu denumirea asta am avea pe drumuri numai masini cu nume cretine. Macar un nume frumos nu costa bani, nici atata nu pot alege ca lumea. Vesta, Logan, Sandero...Posted Image

Vesta asta e frumoasa la prima vedere si doar in pozele astea fotosopate. Daca ati vedea-o 2 ani pe toate drumurile, prafuita si siluita de taximetristi va zic eu ca n-ar mai fi asa SF. Cand am vazut prima data Logan 2 in poze am zis "Wow!", dar acum mi se pare mai urata decat Logan 1 ph2.

Numai mie mi se pare ca un fel de facelift la Logan? Fata de Logan cu tendinte de Mercedes wannbe (partea de jos a barii fata mi se pare aproape identica cu cea de la Logan 2). I-au mai inclinat geamurile sa nu arate ca un dulap, i-au pus alte stopuri si gheare pe usi. Ghearele alea ii urca puterea la 114 cai.

Edited by noone2, 13 October 2015 - 19:22.


#45
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
cel  mai  probabil  e  o  metamorfozare  a  clio-ului  symbol.

#46
softman15

softman15

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.09.2012
Nu va mai mirati atat  . Rusia este un mare producator auto . Modelul respectiv  probabil este  la nivelul actual de cerinte in domeniu .Si nu este de mirare aceasta aparitie intr-o tara unde se fabrica  BMW seria 5,seria7, x1,x3,x5,Hyundai,Chevrolet, Opel Astra,Meriva,Zafira,Mokka,Antara,Kia,Ssang Yong,Gelley,Logan,Sandero,Ford,Isuzu,Mercedes, Volkswagen,Skoda,Nissan,Mitsubishi  etc.  asta in afara de brandurile lor .Informatiile le-am gasit si eu pe net.

Edited by softman15, 14 October 2015 - 19:08.


#47
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Postsoftman15, on 14 octombrie 2015 - 19:05, said:

Nu va mai mirati atat  . Rusia este un mare producator auto . Modelul respectiv  probabil este  la nivelul actual de cerinte in domeniu .Si nu este de mirare aceasta aparitie intr-o tara unde se fabrica  BMW seria 5,seria7, x1,x3,x5,Hyundai,Chevrolet, Opel Astra,Meriva,Zafira,Mokka,Antara,Kia,Ssang Yong,Gelley,Logan,Sandero,Ford,Isuzu,Mercedes, Volkswagen,Skoda,Nissan,Mitsubishi  etc.  asta in afara de brandurile lor .Informatiile le-am gasit si eu pe net.
Se fabrica Skoda ,BMW sau VW în Rusia?

Edited by fredy2007, 14 October 2015 - 21:00.


#48
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postsoftman15, on 14 octombrie 2015 - 19:05, said:

Nu va mai mirati atat  . Rusia este un mare producator auto . Modelul respectiv  probabil este  la nivelul actual de cerinte in domeniu .Si nu este de mirare aceasta aparitie intr-o tara unde se fabrica  BMW seria 5,seria7, x1,x3,x5,Hyundai,Chevrolet, Opel Astra,Meriva,Zafira,Mokka,Antara,Kia,Ssang Yong,Gelley,Logan,Sandero,Ford,Isuzu,Mercedes, Volkswagen,Skoda,Nissan,Mitsubishi  etc.  asta in afara de brandurile lor .Informatiile le-am gasit si eu pe net.
Probabil ca traducerea ta lasa de dorit. Probabil ca mult mai apropiat ar fi "se fabrica piese pentru ...."

#49
softman15

softman15

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.09.2012
Multa lume a ramas in in cap cu Moskwitch 407 din anii 50-60 . Mai baieti puneti mana pe net si informati-va ! Pe timpuri mai era o scuza ca n-aveai dupa ce , dar acum ... Dati o cautare cu: "russian car production " si vedeti ce gasiti ! Acolo gasiti marcile si modelele respective . Informati-va baieti ! Vedeti ce fac astia din jurul nostru !Ia uitati-va si la Ucraina cum fac ei Chevrolet Aveo ,Skoda Superb, Octavia,Fabia... Lumea a mai avansat in ultimii 50 ani si atumci cand va luati o masina sa nu credeti ca e facuta acolo unde va inchipuiti voi . De exemplu in Ungaria se face Audi A3 .

Edited by softman15, 15 October 2015 - 13:51.


#50
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

View PostRealThing, on 12 octombrie 2015 - 22:15, said:

Bine, acu' depinde si cata incredere ai in ceva la care s-au strans suruburile cu ceva moonshine in bot.
Pe timpul lui Ceausescu, lazile erau mai bine facute decat daciile. Si nu cred ca nu beau rusii pe timpul ala...

#51
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,524
  • Înscris: 15.06.2007

View Postsoftman15, on 15 octombrie 2015 - 13:47, said:

Multa lume a ramas in in cap cu Moskwitch 407 din anii 50-60 . Mai baieti puneti mana pe net si informati-va ! Pe timpuri mai era o scuza ca n-aveai dupa ce , dar acum ... Dati o cautare cu: "russian car production " si vedeti ce gasiti ! Acolo gasiti marcile si modelele respective . Informati-va baieti ! Vedeti ce fac astia din jurul nostru !Ia uitati-va si la Ucraina cum fac ei Chevrolet Aveo ,Skoda Superb, Octavia,Fabia... Lumea a mai avansat in ultimii 50 ani si atumci cand va luati o masina sa nu credeti ca e facuta acolo unde va inchipuiti voi . De exemplu in Ungaria se face Audi A3 .
Rusii fabrica inclusiv ceva SUV Cadillac. Ca doar au destui milionari .

#52
zveroboi78

zveroboi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 01.10.2013
Superba mașină, prețul ei, prețul optiunilor, performanțele sunt foarte ok pt o mașină practică, de tăvăleală. În plus, îmi place formatul asta tip Sedan.
Dotările sunt practice, si aproape incredibile la banii ăștia. Cum multe piese vor fi comune cu Renault/Nissan, probabil vor fi ieftine.
Singură hibă: n-are a 6-a treaptă la cutia manuală, din exp. e cam obositor să mergi pe autostrăzi cu a 5-a (zgomot).
Nivelul de echipare de vârf cu toate opțiunile rămâne sub 10k euro.
Prețuri aici:
http://www.autostrad...anul-lada-vesta

Edited by zveroboi78, 29 November 2015 - 16:51.


#53
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Posthunor66, on 26 noiembrie 2015 - 23:06, said:

Pe timpul lui Ceausescu, lazile erau mai bine facute decat daciile.
Foarte corect. Singura  problema a Ladei era  tractiunea pe spate care pe timp de iarna le dadea multora batai de cap.

View Postzveroboi78, on 29 noiembrie 2015 - 16:48, said:

Singură hibă: n-are a 6-a treaptă la cutia manuală, din exp. e cam obositor să mergi pe autostrăzi cu a 5-a (zgomot).
Cei din grupul Renault nu isi echipeaza anumite motorizari, inclusiv Loganul, un autoturism proiectat sa fie inferior gamei Renault, cu treapta 6 de viteza.
Destule autoturisme din gama VW inca nu sunt echipate cu treapta 6 de viteza asa ca este ok pentru autostrada si cu treapta 5, sigur, marele dezavantaj fiind cresterea consumului datorita turatiei motorului mai mari la viteze de peste 110km/h.
Nu uita ca acest autoturism, ca si Loganul sunt destinate in special Europei de Est si zonei asiatice, in special India si China.

Edited by fredy2007, 30 November 2015 - 10:14.


#54
zveroboi78

zveroboi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 01.10.2013
Conform unui dealer din Europa de vest, va fi omologata pt. piata europeana spre sfarsitul lui 2016, dupa care ... o vom putea cumpara.

Cam mult, da-ntre timp o sa invete s-o faca cum trebuie, vor elimina "bolile copilariei"... Si vom afla daca realitatea corespunde teoriei :)
Sper ca disponibilitatea in UE sa nu fie afectata de prostia aia de embargou ...daca UE va mai exista in 2017.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate