Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Traseu Timisoara-Lido di Jesulo

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
republikbanat

republikbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 06.07.2009
La mijlocul lunii iunie plec in Lido.As fi recuoscator daca puteti sa mi dati sfaturi utile in legatura cu traseul pe care sa l urmez,Timisoara-Lido di Jesulo.
Datorita faptului ca mai merge si o persoana care nu are pasaport traseul trebuie sa fie prin tari in care te poti legitima cu CI.Deasemenea m ar interesa si taxele pe care trebuie sa le platesc pe drumurile pe care voi rula.
Va multumesc.

#2
ritz

ritz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 21.11.2005
C.I. ar trebui sa-l prezinti doar la iesire din Romania, la vama. In rest nu te mai legitimeaza nimeni, in caz ca nu faci vreo boacana pe drum Posted Image
In rest, mie tot timpul mi s-a parut mai simpla ruta catre Budapesta, dupa care cobori spre Slovenia si dupa aia e Italia. Ca si taxe ai avea vigneta in Ungaria care era 10 EUR parca, la sloveni parca era 15 EUR, iar in Italia platesti in functie de cat mergi pe autostrada, sa rotunjim undeva la 10 EUR, ca n-ai mult de mers. Depinde si cat stai, poti sa cumperi vigneta pe diferite perioade, astea-s preturile aproximative pe 7 zile. Poate te incadrezi sa le folosesti si la intoarcere.

Edited by ritz, 24 May 2015 - 11:03.


#3
republikbanat

republikbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 06.07.2009
Multumesc pt raspuns.
Tot drumul e pe autostrada?

#4
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 07.01.2007

View Postrepublikbanat, on 24 mai 2015 - 10:15, said:

La mijlocul lunii iunie plec in Lido.As fi recuoscator daca puteti sa mi dati sfaturi utile in legatura cu traseul pe care sa l urmez,Timisoara-Lido di Jesulo.
Datorita faptului ca mai merge si o persoana care nu are pasaport traseul trebuie sa fie prin tari in care te poti legitima cu CI.Deasemenea m ar interesa si taxele pe care trebuie sa le platesc pe drumurile pe care voi rula.
Va multumesc.

Daca mergi cu bicicleta nu platesti nici o taxa!

#5
republikbanat

republikbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 06.07.2009
Doamne cat esti de amuzant...era sa fac pe tine de ras!!!

#6
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,757
  • Înscris: 18.04.2007
Republicane, înainte să te „amuze” răspunsurile unora, ia spune ce ai găsit tu singur pe internet, și unde te-ai împiedicat. La o întrebare de genul „tot drumul e pe autostradă ?” ce răspuns aștepți ? Ai căutat pe google maps, pe viamichelin, pe vreo hartă de navigator și nu ai găsit răspunsuri ? După cunoștințele tale de bănățean, e autostradă de la ușa ta până la graniță măcar ? Care-i rostul întrebării tale  ? Vrei mură-n gură ?

Măi oameni buni, se pare că aveți internet, nu mai puneți întrebări de gâgă !

PS: Dacă persoana care nu are pașaport are sub 14 ani, nu poate ieși din țară. Asta că să vezi că nici o întrebare clară nu știi să pui. Cei care se obosesc să răspundă nu ghicesc în cafea.

#7
republikbanat

republikbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 06.07.2009
Am spus ca se poate identifica cu CI,deci e clar ca are peste 14 ani.
M-am uitat la trasee,am citit si un topic pe acest forum care e cam vechi...ma interesa un sfat de la cineva care a urmat acest traseu,costuri pt autostrada,ca sunt adeptul cardurilor bancare,nu a chasului...audostrada am din Ungaria...
Din pacate speram sa nu am parte de inteligenti gica contra si de oameni care au facut acest traseu si care ma pot ajuta cu sfaturi utile.


#8
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postrepublikbanat, on 24 mai 2015 - 15:15, said:

Multumesc pt raspuns.
Tot drumul e pe autostrada?

Daca pleci dupa 20 iunie, da. Atunci dau drumul la pecica-arad si mako-nadlac.

View Postrepublikbanat, on 24 mai 2015 - 17:20, said:

Am spus ca se poate identifica cu CI,deci e clar ca are peste 14 ani.
M-am uitat la trasee,am citit si un topic pe acest forum care e cam vechi...ma interesa un sfat de la cineva care a urmat acest traseu,costuri pt autostrada,ca sunt adeptul cardurilor bancare,nu a chasului...audostrada am din Ungaria...
Din pacate speram sa nu am parte de inteligenti gica contra si de oameni care au facut acest traseu si care ma pot ajuta cu sfaturi utile.

Ai autostrada de la tm, daca se deschid tronsoanele de care iti spuneam, nu mai merita sa mergi pe cenad. Asta daca nu se aglomereaza rau nadlacul.

#9
republikbanat

republikbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 06.07.2009
Plec pe 12 deci ies pe Cenad.
Multumesc pt raspuns!

#10
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 07.01.2007

View Postrepublikbanat, on 24 mai 2015 - 16:33, said:

Doamne cat esti de amuzant...era sa fac pe tine de ras!!!

Vezi sa nu ne faci de ras si pe unde te duci,mare pacat daca esti banatean

#11
republikbanat

republikbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 06.07.2009
Daca ma cobor la mintea ta dau de petrol...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate