Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cu masina spre Grecia prin Bulgaria

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
13641 replies to this topic

#1477
Rainman22

Rainman22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2005
Daca vreau sa iau o cartela pentru net in Grecia/Bulgaria, unde sa caut ? Ca idee...

#1478
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
Wind gr , eu am dat 10 euro pe 1.5gb + min in gr. Iar pe creditul ramas am traversat bg pe net si tot a ramas credit pe ea.

#1479
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 09.02.2004
Verisoara mea se intoarce pe Kulata, mesajul ei pt cineva care voia sa o ia tot pe acolo:
XXXXXXXXX
Sa nu mergeti pe Kulata. Lucreaza la drum si au deviat traseul prin oraș( Kulata), sate, si alte orașele( pe unde aveam variante sa iesim era inchis-drum in lucru) :((
3 hrs · Like

#1480
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 07.01.2007

View Postmarcopolo80, on 31 iulie 2015 - 17:29, said:

Verisoara mea se intoarce pe Kulata, mesajul ei pt cineva care voia sa o ia tot pe acolo:
XXXXXXXXX
Sa nu mergeti pe Kulata. Lucreaza la drum si au deviat traseul prin oraș( Kulata), sate, si alte orașele( pe unde aveam variante sa iesim era inchis-drum in lucru) Posted Image(
3 hrs · Like
Esti sigur ca mesajul era trimis recent sau ma rog de cateva zile?Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by piciul, 31 July 2015 - 17:53.


#1481
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 09.02.2004
Mesajul a fost trimis pe la 15:30, Astazi

#1482
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,004
  • Înscris: 22.01.2008
Chiar si cu noua autostrada, drumul prin Kulata e macar cu juma de ora mai lung. Desigur, o eventuala asteptare de 20-30' in Makaza elimina aceasta diferenta.

#1483
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 01.12.2005

View Postfraktor, on 31 iulie 2015 - 12:44, said:

Avertizările pt radar, incluse în softurile de navigație, nu sunt permise în multe țări UE.
iGO e una din excepții

View PostBarboso, on 31 iulie 2015 - 12:56, said:

Si Here are alerte, teoretic, dac-o folosesti online.  Bine, probabil nu de radare si filtre, ca Waze, ci TMC (care nu stiu sa fie ilegal).  Dar probabil ca functionarea si acuratetea serviciului sunt si-n functie de tara.

In Bg sunt permise, ca si in Ro. Si Navigon are alertele active, nu numai Igo. Si vorbesc de Navigon platit ca pe ios nu am gasit "gratis".
Iar cu Here am venit cu el online si tot nema avertizari.

#1484
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmarcopolo80, on 31 iulie 2015 - 17:29, said:

Verisoara mea se intoarce pe Kulata, mesajul ei pt cineva care voia sa o ia tot pe acolo:
XXXXXXXXX
Sa nu mergeti pe Kulata. Lucreaza la drum si au deviat traseul prin oraș( Kulata), sate, si alte orașele( pe unde aveam variante sa iesim era inchis-drum in lucru) Posted Image(
3 hrs · Like
Nu vreau să fac flame despre lait-motivul "femeia la volan"; cine are chef de glume - este plin net-ul de bancuri.
S-a speriat, sau poate că au speriat-o alţii, probabil a fost pentru prima oară pe acolo şi la vederea drumurilor închise şi a devierilor "s-a pierdut" pentru moment.
Nu e nimic de speriat, se poate merge, am mers şi eu anul trecut, când autostrada era la început, am trecut prin nori de praf etc. La urma-urmei, nu ai nevoie de motononie la volan, este nevoie de ceva care să rupă ritmul la un moment dat.

Drumuri bune tuturor şi mult soare, în suflet şi pe plaje!

Edited by PSC, 31 July 2015 - 23:42.


#1485
raitar

raitar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.10.2003
Bataie de joc la pod la giurgiu. Sunt de o ora ls coada si nu am facut nici un sfert. Incredibil.

#1486
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
Coloana de 10 km, la giurgiu, la iesirea din tara? http://www.gandul.in...utiera-14660394
Autoritatile trebuie belite rau! Niste carnati ordinari!

#1487
janel

janel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.01.2007
Se poate da un status actualizat al traficului de la vama Giurgiu?
Urmeaza sa plec spre Grecia in aceasta seara.
Multumesc.

#1488
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,004
  • Înscris: 22.01.2008
http://traficok.ro

cu cat e mai mult grena, cu atat e mai nasol

#1489
Amon

Amon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 28.09.2005
M-am uitat, dar nu am gasit.....varianta Centura de Nord Sofia e ok?
De obicei mergeam pe Sud.

#1490
kmeleonuss

kmeleonuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 29.03.2005
Plecat pe 01 august la ora 3 am din Bucuresti. Am trecut vama la Giurgiu la 6.30. Ajuns la Makaza la 12.45. Trecut vama la Makaza la 15.40. Coloana de vreo 3 km la intrare in Grecia iar la iesire o coada de 1 km. Drumul prin Bulgaria ok, vreo 3-4 echipaje de politie semnalizate de colegii din trafic. Multe camere, dar nu stiu cate erau functionale. Bulgarii pe unele le ignorau iar la altele mergeau regulamentar. In Grecia pe autostrada un echipaj de politie la taxare, unde opreau aleator masini. Pe autostrada se merge cu mult peste limita de 130.

#1491
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008

Quote

Plecat pe 01 august la ora 3 am din Bucuresti. Am trecut vama la Giurgiu la 6.30.
:huh:  Din cauza podului ?

#1492
dada4

dada4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.02.2006
Camerele pe stalpii in forma de l se pare ca sunt pentru vigneta(in curand) si masurarea valorilor din trafic:
http://www.api.bg/in...lasnite-ptisha/
Din pacate doar in bulgara(merge cu google translate)

Edited by dada4, 02 August 2015 - 15:28.


#1493
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,004
  • Înscris: 22.01.2008

View Postkmeleonuss, on 02 august 2015 - 15:16, said:

Ajuns la Makaza la 12.45. Trecut vama la Makaza la 15.40. .

Ai scris bine? 3 ore in Makaza???

#1494
kmeleonuss

kmeleonuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 29.03.2005
Deci la Giurgiu era coada pana la Petrom cand am ajuns eu. Au fost perioade in care am stat si 45 de minute pana se misca coloana. La Makaza am stat 3 ore fara 5 minute. Coada pe aproape 3 km. 2 km se merge pe un singur rand, iar 1 km se merge pe 2 randuri. A fost horror.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate