Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

2008 Toyota Avensis

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Circula zvonuri ca actualul Avensis in 2008 va primi un inlocuitor. Dupa cum se stie actualul avensis a renuntat la designul "oarecare" promovat de predecesorii sai (carina de exemplu) si a recurs la un design cu puternice influente "british". Prin revistele japoneze circula deja cgi-urile de mai jos:

Attached File  2008_toyota_avensis.jpg   37.43K   2574 downloadsAttached File  2008_toyota_avensis_2.jpg   51.29K   1941 downloadsAttached File  2008_toyota_avensis_3.jpg   36.06K   2052 downloadshment]

#2
Finn

Finn

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 110
  • Înscris: 22.12.2005
Bravo

#3
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Oribil CGI!!!! :death:  :death:

#4
acusila

acusila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 29.10.2005
o evolutie interesanta a unui model care si asa nu a depasit cu mult nivelul de "sunt un anonim vino sa imi descoperi calitatile interiorare"

#5
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
s-ar putea ca imaginile de mai jos sa fie spyshoturi cu viitorul Avensis, desi masina cam seamana cu lexus-ul es..

Attached File  toyota_avensis.jpg   104.67K   549 downloadsAttached File  toyota_avensis_2.jpg   95.92K   468 downloadsAttached File  toyota_avensis_3.jpg   87.71K   467 downloadshment]
Attached File  toyota_avensis_5.jpg   93.99K   336 downloadsAttached File  toyota_avensis_6.jpg   80.53K   368 downloads

#6
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Oare de ce o semana ea cu Lexus?? :lol:  :lol:  :coolspeak:

#7
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
io cred ca e prea devreme sa ne pronuntam la designu unui model, ca masina noua, cand actualul Avensis inca nu a primit un facelift! la Toyota de obicei asa e, dupa 2-3 ani dau un facelift (vezi Rav4 in 2004) si peste inca 2-3 ani dau model nou (vezi rav4 2006), sau yaris, sau Corolla.

deci daca in 2006 vom avea facelift la avensis atunci in 2008 ne putem astepta la model nou!

#8
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003

View PostSCANIA FREAK, on Jan 9 2006, 19:56, said:

Oribil CGI!!!! :death:  :death:

Interesanta replica, si in general interesante replicile tale privind modelele asiatice ne-ajaponeze.

View PostSCANIA FREAK, on Feb 14 2006, 22:03, said:

Oare de ce o semana ea cu Lexus?? :lol:  :lol:  :coolspeak:

De ce seamana Maybachul cu Mercedesul? De ce seamana Skoda cu VW?

#9
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Da pentru ca modelele coreene nu ma atrag si nici nu ma impresioneaza sub nici o forma,pentru mine vor ramane niste masini ieftine si cu pretentii prea mari momentan,asta e parerea mea!Cat despre remarca mea "de ce o semana Toyota cu Lexus" era ironica,pentru ca ma asteptam sa fie asemanari,la fel ca in cazul masinilor enuntate si de tine! :peacefingers:

#10
Adi_B

Adi_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 04.01.2006
In primul rand Toyota e marca japoneza, nu coreeana (poate am inteles eu gresit discutia voastra) si Toyota produce unele din cele mai fiabile masini din lume.
In al doilea rand in ceea ce priveste marcile coreene, adica Hyundai si Kia (Daewoo nu mai conteaza fiind in tocanita GM), e vorba de niste marci in plina ascensiune si dezvoltare. Hyundai se afla in primele 5 cele mai fiabile masini (in topurile companiilor de asigurari europene), iar Kia, dupa ce a fost preluata de Hyundai, a intrat intr-o ascensiune impresionanta devenind in 2005 producatorul cu cea mai mare crestere a vanzarilor (38%). Nu cred s-au cumparat degeaba aceste masini.
Nici pe mine nu ma impresioneaza coreenii, dar incep sa se prinda ca mai e nevoie si de calitate, siguranta si multe altele pe langa preturile mici.

Despre Avensis sunt de acord cu geojoking ca va mai dura ceva pana la o generatie noua, pana atunci un facelift cred ca va mai rotunji putin masina si ii va da cateva linii de la noul Yaris.

#11
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Vorbeam de marci asiatice "ne-japoneze",deci i-am inclus si pe coreeni!In plus asta e opinia mea,pur si simplu nu-mi plac! :peacefingers:

#12
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
tot pe aici pe forum am gasit un cgi (care cica e de noua Corolla din 2007) dar care cred eu ca seamana mai mult cu Avensis.

daca ar fi asa avensisu dupa facelift ar arata bine..

Attached Files


Edited by geojoking, 17 February 2006 - 17:53.


#13
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
avensisu cu facelift nu cred ca va diferi foarte tare de cel de dinainte de facelift. Uitati-va numai la cum a fost facelift-ul lui Rav4.. foarte discret, mai mult la interior.

#14
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
alt cgi:

Attached Files



#15
yo_2fast4u

yo_2fast4u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 22.01.2006
ce se mai aude de viitorul avensis?
are cineva niste poze reale, nu cgi?

Edited by yo_2fast4u, 08 August 2007 - 11:31.


#16
mihaimilk

mihaimilk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 18.06.2007
http://www.worldcarf...otos--rendering

Attached File  9080226.019.1M.jpg   44.3K   148 downloads

#17
DAN_DANIEL

DAN_DANIEL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 18.07.2006
Arata super.. seamana din ce in ce mai mult cu lexusu

#18
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View Postmihaimilk, on Aug 16 2008, 01:30, said:

Arata in stilul Accord-ului. Oricum, arata 'miles away' fata de actualul model Avensis.

Edited by mwlambo, 16 August 2008 - 07:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate